Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.08.2018

W nowym Androidzie nie będzie można nagrywać rozmów telefonicznych
W nowej odsłonie systemu operacyjnego Android 9 „Pie” nie będzie można nagrywać rozmów telefonicznych prowadzonych przez użytkowników smartfonów. W ten sposób Google ma zamiar zablokować kontrowersyjne z punktu widzenia prawa praktyki wzajemnego utrwalania treści rozmów przez dzwoniących.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.08.2018

Getin Bank ostrzega swoich klientów
Getin Bank opublikował ostrzeżenie, w którym uczula klientów na praktyki oszustów usiłujących przejąć dane do logowania w systemie bankowości internetowej.
Jest to nowy, choć stosunkowo banalny sposób wyłudzenia danych logowania do konta użytkownika. Wystarczy go „postraszyć” wyłączeniem konta, a następnie tak pokierować, by w procesie rzekomego potwierdzenia danych pozyskać jego poufne dane.
mBank ostrzega na swojej internetowej przed kolejną kampanią z fałszywymi e-mailami. Jej celem jest wyłudzenie poufnych danych: identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego, numeru PESEL oraz nazwiska panieńskiego matki użytkownika.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.08.2018

Kod źródłowy Snapchata wyciekł i został opublikowany na GitHub
Snap- firma macierzysta Snapchat, ujawniła, że tegoroczna ​​aktualizacja do aplikacji społecznościowej przypadkowo wyeksponowała część kodu źródłowego.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.08.2018

Redcoon omyłkowo ujawnił adresy e-mail 180 osób
Okazuje się, że można usunąć dane osobowe na żądanie większej grupy osób w ten sposób, by jednocześnie każda z tych osób weszła w posiadanie danych innych osób proszących o to samo. Taka sytuacja zdarzyła się w sklepie internetowym Redcoon.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.08.2018

Google Play może przesyłać dane nie tylko przez Wi-Fi
Koncern Google wprowadził w nowych wersjach swojego sklepu opcję wykorzystywania danych mobilnych do ściągania aplikacji i innych treści. Wygląda na to, że ryzyko poniesienia znacznych kosztów wskutek niekontrolowanego zużycia pakietów danych jest obecnie znacznie mniejsze, niż kiedyś.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 16.08.2018

Koniecznie zmieńcie hasło do wi-fi
Rok 2017 stał pod znakiem włamań do sieci Wi-Fi obsługujących protokół WPA2. Atak był znany jako KRACK. Fakt ten wywołał duże zaniepokojenie i słusznie.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 14.08.2018

Fakenews atakuje WhatsApp
Większość z nas instaluje aplikację WhatsApp, ponieważ mamy przekonanie o tym, że jest ona bezpieczna i pozwala zachować prywatność. Jak się okazuje nic bardziej mylnego.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 14.08.2018

Gra komputerowa, która kopie kryptowaluty
Specjaliści ds. bezpieczeństwa firmy G DATA Software odkryli grę, która wykorzystuje komputery użytkowników do kopania kryptowalut.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno