Aktualności, Bezpieczeństwo • 24.08.2018

WannaCry wciąż żyje i atakuje!
Po wydaniu miliardów dolarów odszkodowań, w związku z atakiem złośliwego oprogramowania sprzed roku, niesławny wirus WannaCry nadal żąda ofiar.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 24.08.2018

Facebook będzie oceniać prawdomówność użytkowników?
Sposobem Facebooka na współczesną plagę fake newsów ma być ocena nie tyle samej informacji, ile jej źródła. Zaawansowane algorytmy portalu będą w stanie dokonywać oceny, czy dany użytkownik jest godny zaufania i na tej podstawie szacować wiarygodność opublikowanej przez niego informacji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 23.08.2018

UKE ostrzega przed oszustwami z użyciem duplikatów kart SIM
Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wystąpił do dostawców mobilnych usług telekomunikacyjnych i Związku Banków Polskich z wnioskiem o podjęcie działań mających na celu przeciwdziałanie nadużyciom na rynku telekomunikacyjnym i bankowym. Dotyczą one podmiany kart SIM i usługi przekierowywania połączeń.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 23.08.2018

Google zaznacza wszystkie witryny HTTP jako „niezabezpieczone”
Nowy interfejs Chrome pomoże użytkownikom zrozumieć, że witryny HTTP nie są bezpieczne.
Facebook usunął 652 strony, konta i grupy, które w jego ocenie były zaangażowane w zorganizowanych kampaniach dezinformacyjnych, które powstały w Iranie i krajach docelowych na całym świecie.
Fałszywe e-maile z informacją „potwierdzenie transakcji” trafiają do skrzynek wielu osób. Pobranie załącznika może mieć poważne konsekwencje.
Oszustwa w ramach połączeń telefonicznych od rzekomych pracowników wsparcia technicznego od dłuższego czasu spędzają sen z powiek użytkowników systemu Windows. Działalność ta obecnie jeszcze bardziej się nasiliła, co pokazują najnowsze statystyki.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 21.08.2018

TLBleed – czy to nowa luka w procesorach Intela?
Ben Graas z Uniwersytetu Vrije w Amsterdamie opisał i przedstawił lukę w zabezpieczeniach procesorów Intela, nazwaną roboczo TLBleed. O sprawie zrobiło głośno ze względu na nie tak dawno ujawnione podatności tych procesorów – Spectre i Meltdown, które przyczyniły się do wielu problemów. Czy nowe odkrycie wiąże się z równie poważnym zagrożeniem dla użytkowników?
Dostawca sprzętu Hewlett Packard ogłosił alarm w sprawie dwóch luk w niektórych popularnych drukarkach, zachęcając klientów do aktualizacji sprzętu HP tak szybko, jak to możliwe.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.08.2018

O tym, jak można stracić pensję
O ciekawym przypadku oszustwa informuje serwis zaufanatrzeciastrona.pl. Jeżeli na twoim koncie nie pojawi się regularny przelew od pracodawcy, to przyczyną może się okazać podmiana numeru konta do wypłat wynagrodzenia dokonana przez oszustów.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno