Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

Masz Teslę? Włamywacze mogą ją przejąć w dwie sekundy
Serwis Wired donosi, że belgijscy specjaliści przełamali zabezpieczenia kryptograficzne kluczyków używanych między innymi w Tesli i McLarenie. Hasło „40 bitów powinno wystarczyć każdemu” okazało się nieaktualne.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

Czy grożą nam akustyczne ataki na smartfony?
Naukowcy twierdzą, że to możliwe. Z użyciem dźwięków wydawanych przez smartfon można wykradać hasła i gesty zabezpieczające urządzenie przed osobami niepowołanymi.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

Raport przewiduje nowe „trendy” w cyberbezpieczeństwie
Future Today Institute, organizacja, która dostarcza prognozy na temat tego, w jaki sposób powstająca technologia zakłóci działalność i zmieni pracowników, ponownie przyjrzała się swoim analizom. Dyrektorzy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego mogą nie być zachwyceni prognozami.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.09.2018

Wyciek danych w NEO24.PL
Administrator sklepu NEO24.pl przeprowadził kampanię informacyjną wśród swoich klientów, dotyczącą prawdopodobnego wycieku ich danych osobowych. Zgodnie z wymogami RODO administrator danych osobowych jest zobowiązany do poinformowania o wycieku danych najpóźniej w ciągu 72h od zdarzenia.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

TOP 10 zagrożeń w sieci
G Data Security Labs opublikowała raport dotyczący zagrożeń w sieci internetowej w pierwszej połowie 2018 roku. Raport obejmuje kilka krajów europejskich, w tym Polskę.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.09.2018

Policyjne krótkofalówki na bakier z ochroną danych osobowych
Jak zauważa w swoim artykule serwis niebezpiecznik.pl, w rodzimej Policji wciąż w powszechnym użytku znajdują się nieszyfrowane, niezabezpieczone urządzenia komunikacyjne.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 10.09.2018

Prywatność danych zagrożona porozumieniem „Five Eyes”!
Administracje rządowe krajów będących sygnatariuszami porozumienia „Five Eyes” wypowiedziały wojnę szyfrowaniu, widząc w nim zagrożenie dla własnych interesów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.09.2018

Oszuści podszywają się pod MediaMarkt. Uwaga na fałszywe SMSy
Znana niemiecka sieć marketów z elektroniką i sprzętem AGD ostrzega przed falą fałszywych wiadomości SMS, które informują o rzekomej promocji. Wiadomość zawiera link, którego pod żadnym pozorem nie wolno naciskać. MediaMarkt ostrzega, iż nie prowadzi w ten sposób żadnej akcji i nie jest jej autorem.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.09.2018

Czeski przekręt na hasło „1234”
Jak podaje czeski portal idnes.cz, sąd w Cieplicach (Teplice) skazał dwoje oszustów na kary 2 i 3 lat więzienia za kradzież SMS-ów o wartości ponad 100 000 PLN. Odkryli oni sposób zarabiania na domyślnym haśle „1234”, w czym pomogła im konfiguracja usługi Vodafone.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.09.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: karela-sklep.eu
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno