Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.09.2018

Nowe zagrożenie! Skill Squatting za pośrednictwem Amazon Echo?
Problemy komunikacyjne są częstą przypadłością wielu ludzi, a każdemu z nas raz na jakiś czas zdarza się coś źle usłyszeć. W tym kontekście Amazon Echo także przejęło pewne ludzkie cechy. Zespół badawczy z Uniwersytetu Illinois przyjrzał się bliżej Echo, oprogramowaniu Alexa oraz potencjalnym nadużyciom jej funkcji (skillów). Wnioski ze swojej pracy badacze przedstawili na konferencji Usenix.
Cyberprzestępcy przyczynili się do powstania legalnego i imponującego swymi rozmiarami rynku ubezpieczeń cyfrowych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.09.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: parkagd.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Na Facebooku bardzo aktywnie promowana jest oferta strony „udzielającej” pożyczki dampozyczke.pl Zgodnie z ofertą serwisu pożyczki, nawet te na wysokie kwoty, są udzielne dla zadłużonych bez sprawdzania jakichkolwiek baz i z bardzo niskim RRSO (rzeczywistą roczną stopą oprocentowania) jednak najpierw trzeba wysłać SMS za …. 30 zł

Bezpieczeństwo, Aktualności • 18.09.2018

Pegasus – spyware używane przez tajne służby także w Polsce
Jak donosi serwis zaufanatrzeciastrona.pl, według raportu firmy Citizen Lab w Polsce stwierdzono przypadki wykorzystywania oprogramowania Pegasus. Używane jest ono m.in. przez tajne służby do inwigilacji obywateli.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 18.09.2018

Paraliż kanadyjskiego miasteczka po ataku ransomware!
Jak donosi kanadyjski program informacyjny CTV News, miasteczko Midland w prowincji Ontario zostało zaatakowane przez oprogramowanie ransomware. „Prawdopodobnie gmina negocjuje z hakerami wysokość okupu”.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 18.09.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: telecop.in.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.09.2018

Uwaga na MEGA – złośliwy dodatek do przeglądarki
Specjaliści od bezpieczeństwa firmy Eset ostrzegają przed kolejną próbą kradzieży danych internautów. Zagrożeniem jest popularne rozszerzenie do przeglądarki zainfekowane wirusem.
Źle wdrożona technologia wczesnego wykrywania ataków hackerskich (EDR), zamiast pomagać może obniżyć poziom bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 14.09.2018

Mobilne Safari podatne na atak
Rafay Baloch, pakistański specjalista od bezpieczeństwa w Internecie, zamieścił na swoim blogu informację o poważnej dziurze w mobilnej wersji Safari. Problem dotyczy możliwej podmiany informacji wyświetlanej na pasku adresowym przeglądarki.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno