Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.01.2019

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mediaekspert24.pl
Na chwilę obecną nie są nam znane opinie dotychczasowych klientów. Jednak sklep posiada cechy, które w naszej ocenie należy uznać za co najmniej podejrzane.
75-letnia mieszkanka Bielska-Białej dała się nabrać na telefoniczne wyłudzenie metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze już zablokowali rachunek bankowy przestępcy.
Martin Gottesfeld, 34-letni mieszkaniec Massachusetts, otrzymał wyrok 10 lat pozbawienia wolności. Zapadł on w procesie wytoczonym z powodu cyberataku na szpital dziecięcy w Bostonie.
Nie milkną echa afery związanej z zatrzymaniem pracowników Huawei i Orange podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Chin. ABW przygotowało dla polskich urzędników rekomendacje w sprawie korzystania z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych.
Prawie 100 proc. dużych i średnich firm w Polsce przyznaje, że gromadzi dane. Ważniejsze jest jednak, że aż 60 proc. zapytanych deklaruje ich wykorzystanie w analityce biznesowej.
Jak co roku, eksperci Axis Communications typują trendy, które będą kształtować branżę nowych technologii, szczególnie w zakresie monitoringu i zabezpieczeń. Kilka kluczowych kierunków pojawiło się już w zeszłorocznym zestawieniu, a ze względu na swój potencjał i nośność będą naturalnie rozwijać się także w tym roku.
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Weijinga W., dyrektora sprzedaży Huawei w Polsce oraz Piotra D – pracownika Orange Polska. Obaj podejrzani są o współpracę z chińskimi służbami specjalnymi.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.01.2019

5 porad dla pracodawców, dzięki którym złożą PIT-11 na czas
W świetle najnowszych przepisów pracodawcom pozostały jedynie 3 tygodnie na złożenie do urzędu skarbowego PIT-11. Co zrobić, aby szybko i bez problemu zdążyć na czas?
Klienci popularnego, amerykańskiego sklepu internetowego z odzieżą DiscountMugs.com, którzy w ciągu czterech miesięcy ubiegłego roku dokonywali w nim zakupów, teraz otrzymują wysyłane z witryny sklepu niepokojące powiadomienia.
Jak poinformował Tygodnik Kurier Gmin, internetowi przestępcy wyłudzają pieniądze, posiłkując się nową metodą. Informację tę potwierdza policja w Wołowie.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno