Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.11.2018

MON pracuje nad powołaniem wojska obrony cyberprzestrzeni
W ubiegłym tygodniu Komisja Obrony Narodowej debatowała na temat procesu budowy kwalifikacji i gotowości do działań w obszarze cyberprzestrzeni. Sugeruje się, że celem ministerstwa jest powołanie nowego rodzaju sił zbrojnych – wojska cybernetycznego.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 08.11.2018

Chwilę po wydaniu iOS 12.1 wykryto lukę w iphonie
Wraz z aktualizacją iOS 12 do wersji 12.1, Apple łata lukę w S/MIME (mechanizm szyfrowania i podpisywania poczty email), pozwalającą zresetować iphone za pomocą złośliwego kodu umieszczonego na odwiedzanej stronie internetowej oraz umożliwiającą nieautoryzowany dostęp do zdjęć i notatek, z pominięciem blokady ekranu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 08.11.2018

Klienci PKO BP ofiarami cyberprzestępców
Oszuści internetowi nie próżnują. Tym razem ich ofiarą padli klienci największego polskiego banku - PKO BP S.A. Cyberprzestępcy przeprowadzili kampanię mailingową, podszywając się pod powyższy bank. Osoby, które uwierzyły w autentyczność wiadomości, nieświadomie udostępniły przestępcom swoje dane do logowania w serwisie bankowości elektronicznej, a co się z tym wiąże również pieniądze z konta.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 07.11.2018

Szyfrowane sprzętowo dyski SSD mogą być zagrożone
Badanie przeprowadzone przez holenderskich naukowców ujawnia, że sprzętowe szyfrowanie w wielu modelach dysków SSD może się okazać niewiele warte. Szyfrowanie takie można ominąć, uzyskując bezpośredni dostęp do treści, a co gorsza BitLocker używa domyślnie właśnie wariantu sprzętowego!

Aktualności, Bezpieczeństwo • 07.11.2018

Od grudnia 2018 Ad-block w Chrome będzie blokować strony w całości
Google zaostrza walkę z ze stronami internetowymi, które epatują nieetycznymi reklamami. Ad-block zamiast analizować i blokować takie reklamy wybiórczo, będzie blokował strony w całości.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.11.2018

Wezwanie do zapłaty za naruszenie RODO! To próba oszustwa!
Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) ostrzega przed wezwaniami do zapłaty za rzekome nieprawidłowości w stosowaniu RODO. W ostatnim okresie sporo przedsiębiorców dostało tego rodzaju wiadomości.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.11.2018

Uważajcie na sklep: sklepnecik.pl
Pojawia się coraz więcej negatywnych opinii klientów tego sklep, które dotyczą głównie niezrealizowanego zamówienia. Uważajcie podczas zakupów.
Bitdefender udostępnił na swojej oficjalnej stronie internetowej deszyfrator dla ofiar wirusa szantażującego GrandCrab. Od dzisiaj poszkodowani nie muszą już płacić przestępcom milionów dolarów okupu.
Urządzenia internetu rzeczy (IoT) coraz śmielej wkraczają w nasze codzienne życie. Wg raportu firmy analityczno-konsultingowej Ovum, w 2021 roku średnia liczba urządzeń IoT przypadająca na gospodarstwo domowe osiągnie wartość 8,7.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 03.11.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: zakupyagd.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno