Portal bezpiecznego e-biznesu

Totalizator Sportowy wprowadza platformę z dostępem do gier losowych

 Totalizator Sportowy wprowadza platformę z dostępem do gier losowych

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Jeszcze przed zakończeniem 2018 roku Totalizator Sportowy zamierza wprowadzić na rynek platformę internetową iLotto.
Totalizator Sportowy wprowadza platformę z dostępem do gier losowych

Za jej pośrednictwem będzie można nabywać kupony Lotto i typować liczby. Poza tym uzyskamy dostęp do internetowego kasyna oraz innych gier losowych. Jak zapewnia prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik, platforma będzie mogła być obsługiwana z poziomu serwisu internetowego oraz aplikacji mobilnej.

Obecnie oprogramowanie znajduje się w fazie testów. Totalizator sportowy celuje w nowy segment klientów Obecnie w naszym kraju ponad 50% dorosłych osób wydaje swoje pieniądze na gry hazardowe. Przeciętnie na jednego mieszkańca suma wydatków przekracza nieznacznie 200 zł. Kwota ta byłaby zapewne wyższa, gdyby nie zapisy „ustawy hazardowej”, które weszły w życie w 2017 roku. Mocno ograniczyły one dostęp do internetowych serwisów z grami losowymi oraz zakładami bukmacherskimi.

Najchętniej próbujemy swojego szczęścia właśnie w zakładach Lotto, które obecnie można zawierać jedynie w kolekturach Totalizatora Sportowego oraz w autoryzowanych punktach sprzedaży.

W 2017 roku Polacy wydali na kupony Lotto ponad 5,5 miliarda złotych.

Spora część osób rezygnuje jednak z uczestnictwa w grach hazardowych, gdyż obawiają się posądzenia o uzależnienie przez osoby z otoczenia. Odkąd możliwe stanie się zawieranie zakładów Lotto drogą online, wszelkie bariery społeczne przestaną istnieć. Każdy będzie mógł uczestniczyć w grach losowych w poczuciu anonimowości. Osoby podatne na uzależnienia mogą więc paść ofiarą nowego rozwiązania, zwłaszcza mając na uwadze ogromną popularność i zaufanie społeczne do Totalizatora Sportowego.



Zagrożenie łatwego dostępu do hazardu wśród osób niepełnoletnich

Dotychczas osoby poniżej 18 roku nie były grupą docelową Totalizatora Sportowego. Zakłady w kolekturach zawierają zwykle osoby powyżej 30 roku życia. Możliwość uczestnictwa w grach losowych z poziomu aplikacji mobilnej może jednak okazać się wyjątkowo atrakcyjna dla małoletnich, którzy nie mają problemu z obsługą nowoczesnych technologii. Polskie prawo zabrania wprawdzie kierowania gier hazardowych do młodzieży przed ukończeniem 18 roku życia. Totalizator sportowy zapowiedział w związku z tym, iż w celu rejestracji i weryfikacji konta konieczne będzie przesłanie skanu dowodu osobistego. Weryfikację wieku będzie można jednak stosunkowo łatwo ominąć, np. rejestrując konto na dane swoich rodziców czy starszego rodzeństwa. W ten sposób małoletni będą narażeni na spore ryzyko rozwinięcia w sobie mechanizmów uzależnienia.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułUODO podsumowuje pół roku stosowania RODO Następny artykuł ›Krajowy System e-Faktur (KSeF) w Polsce – rewolucja w fakturowaniu

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci. Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Adwokat Art. 178A KK Katowice

Legalniewsieci.pl © 2024. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się