Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.11.2015

Największe zagrożenia w sieci?
Zdaniem specjalistów z branży bezpieczeństwa komputerowego, kradzież tożsamości oraz złośliwe oprogramowanie są w dalszym ciągu postrzegane jako największe zagrożenia czyhające na użytkowników sieci Internet. Specjaliści przestrzegają przede wszystkim przedsiębiorców przed coraz częstszymi atakami hakerów.

Prawo, Aktualności • 04.11.2015

Bitcoin nową walutą?
Zgodnie z wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE, bitcoin (BTC) jest walutą, a więc w transakcjach walutowych jest zwolniony z podatku VAT.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 03.11.2015

Aplikacje mobilne, a polityka prywatności
Czy zwróciliście kiedyś uwagę na to do jakich danych na swoim urządzeniu mobilnym udzielacie dostępu, instalując poszczególne aplikacje?
Ubliżyłeś komuś w Internecie? Uważaj, pewien mężczyzna zapłacił 1000zł zadośćuczynienia za użycie słów powszechnie uznawanych za obelżywe w stosunku do pracownicy firmy będącej jego kontrahentem.
Niejednokrotnie Nasi Klienci zadają pytanie jakie mogą być negatywne konsekwencje pozostawienia lub zamieszczenia w regulaminie sklepu bądź serwisu postanowienia naruszającego prawa konsumentów. Oczywiście dla przedsiębiorców najdotkliwszymi reperkusjami praktyk naruszających zbiorowe interesy konsumentów są kary pieniężne, które może orzec Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prawo, Aktualności • 27.10.2015

Za hejtowanie w sieci można stracić pracę!
Ryzyko rozwiązania stosunku pracy bez wypowiedzenia czyli tzw. dyscyplinarne zwolnienie grozi również osobom, które dopuszczają się cyberprzemocy w sieci, w szczególności poprzez stosowanie „hejtingu”. Proces ten możemy zaobserwować już w instytucjach publicznych, a wkrótce swoim zasięgiem obejmie także prywatne podmioty, w szczególności korporacje.
Ostatnio głośno zrobiło się w sieci o aplikacji stworzonej przez dwie Kanadyjki.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.10.2015

ETS: Dane Europejczyków są źle chronione w USA!
Dzisiaj Europejski Trybunał Sprawiedliwości (dalej: ETS) uznał, że dane użytkowników ze „starego kontynentu” nie są w USA właściwie zabezpieczone przed dostępem do ich tamtejszych władz! Co oznacza to orzeczenie!
Właśnie ruszyła Narodowa Loteria Paragonowa. W dość oryginalny sposób Ministerstwo Finansów podejmuje wyzwanie jakim jest ograniczenie tzw. szarej strefy.
Nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumenta wprowadziła instytucję tajemniczego klienta. Na czym dokładnie ona polega?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno