Marketing, Aktualności • 20.12.2015

Czy monopol Google w końcu zostanie przerwany?
Kończący się rok stanowi bardzo dobry okres dla wyszukiwarki DuckDuckGo.com. Wyszukiwarka, w kończącym się roku, odnotowała wzrost popularności aż o 74%. Warto podkreslić, że wyszukiwarka jest nastawiona przede wszystkim na ochronę prywatności oraz ochronę danych użytkowników, w przeciwieństwie do swojego największego konkurenta.

Prawo, Aktualności • 17.12.2015

Internet od 16 roku życia?!
We wtorek (15.12) przedstawiciele Komisji Europejskiej oraz Rady UE wypracowali ostateczne stanowisko w sprawie pakietu prawnego, który reguluje ochronę danych oraz prywatności użytkowników Internetu.

Prawo, Aktualności • 16.12.2015

Kara UOKiK za zmowę cenową!
UOKiK nałożył kary w kwocie przekraczającej 2 miliony złotych na dystrybutorów zegarków. Kara została orzeczona w związku ze zmowę i ustalaniem minimalnych cen detalicznych zegarków takich marek jak Longines, Omega, Swatch, Tissot.

Prawo, Aktualności • 09.12.2015

Sklep internetowy vs UOKiK. Morele.net górą!
W 2012 r. decyzją Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (dalej: UOKiK) na właściciela sklepu internetowego Morele.net została nałożona kara w wysokości 121 tys. zł. Zdaniem UOKiK sklep internetowy naruszał zbiorowe interesy konsumentów poprzez ograniczanie prawa do zwrotu zakupionego towaru oraz zastrzeżenie obowiązku odsyłania zwracanego produktu w oryginalnym opakowaniu. Zdaniem urzędu mogło to uniemożliwiać odstąpienie od umowy np. w przypadku uszkodzenia opakowania podczas transportu lub przy jego otwieraniu.
Obecna ustawa o prawach konsumenta spowodowała znaczące zmiany w odniesieniu do prawa do odstąpienia od umowy.
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów doprowadził do zablokowania sklepu internetowego Standardgsm.com z telefonami komórkowymi. Urząd argumentuje podjętą decyzję m.in. sprzecznymi z prawem postanowieniami w regulaminie sklepu, wprowadzającymi w błąd informacjami o cenach oraz… kierowaniem niezadowolonych klientów do UOKiK-u.

Aktualności, Aktualności • 04.12.2015

Zagraniczne e-zakupy Polaków
Klientami zagranicznych sklepów internetowych coraz częściej są klienci z Polski. Jak wynika z raportu Gemiusa, już co ósmy polski internauta i co czwarty klient sklepów internetowych robi zakupy za granicą.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 21.11.2015

Uważaj na podejrzane wiadomości! Nowe zagrożenie – Chimera!
Złośliwe oprogramowanie to poważne zagrożenie dla każdego z nas. Szczególnym zagrożeniem jest oprogramowanie wymuszające zapłacenie okupu tzw. ransomware. Specyfiką oprogramowania ransomware jest szyfrowanie plików znajdujących na zainfekowanym dysku, domagając się okupu za ich odblokowanie.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.11.2015

Belgia vs Facebook
To że Facebook śledzi internautów i to nie tylko własnych użytkowników, lecz dosłownie wszystkich, wiadomo nie od dziś. Na takie działanie nie zgadza się Belgia, ktora domaga się zaprzestania śledzenia internautów, pod rygorem nałożenia wysokiej grzywny na serwis.

Marketing, Aktualności • 13.11.2015

LinkedIn ukarany za spam!
W październiku bieżącego roku została zawarta ugoda sądową, na mocy której LinkedIn zapłacił odszkodowanie za spamowanie zaproszeniami do serwisu. Łączna kwota rekompensat może wynieść nawet 13 mln dol. Wszystko przez opcję „Dodaj kontakty”, które serwis wysyłał bez zgody i w imieniu użytkowników.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno