Popularny serwis aukcyjny ostrzegł przed serią ataków wymierzonych w swoich użytkowników. Cyberprzestępcy w niemal niedostrzegalny sposób podszywają się pod serwis i rozsyłają wiadomości e-mail o domniemanym zablokowaniu konta użytkownika. Jest to forma ataku określana jako phishing.

Marketing, Aktualności • 02.02.2016

Poczta Polska wychodzi naprzeciw sklepom internetowym!
Poczta Polska obniżyła cenę przesyłek pakietowych przeznaczonych głównie dla sklepów internetowych. Po obniżce, wysłanie przesyłki do 1 kg kosztuje 3.40 zł netto. W cenie zawarte jest opakowanie oraz status „Przesyłki wartościowej do 100 zł”.

Aktualności, Aktualności • 28.01.2016

Dzień Ochrony Danych Osobowych
Jak chronisz swoje dane osobowe? Jak chronisz swoją prywatność? Na te pytania warto sobie odpowiedzieć przy okazji dnia ochrony danych osobowych, który wypada właśnie 28 stycznia.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.01.2016

„123456” to wciąż najpopularniejsze hasło na świecie!
Najpopularniejszym hasłem roku, wybieranym przez użytkowników, jest ciąg cyfr "123456".

Prawo, Aktualności • 21.01.2016

Internetowa platforma ODR (Online Dispute Resolution)
Handel internetowy niejednokrotnie wykracza poza granice jednego kraju. Konsumenci poszukując coraz to nowszych, oryginalniejszych i rzadziej dostępnych produktów, sięgają do oferty sklepów internetowych funkcjonujących poza granicami własnego kraju. W ten sposób „kwitnie” handel transgraniczny. Globalizacja handlu jaką umożliwia Internet ułatwia zakupy, ale może powodować również komplikacje. Powszechnie wiadomo, że jakość oferowanych w sieci produktów często odbiega od stanu pożądanego. Co się z tym wiążę, konsumenci dochodzą swoich praw reklamując wadliwy produkt. Rodzi to oczywiste spory między konsumentami a sprzedawcami, dodatkowo utrudnione aspektem transgranicznym.
Zakupy w sklepach internetowych, które mają siedzibę w innym kraju niż miejsce zamieszkania kupującego, z roku na roku zyskują na popularności. Transgraniczne zakupy nie zawsze jednak przebiegają bezproblemowo. Ze statystyk wynika, że aż 71 proc. europejskich konsumentów uważa rozwiązanie problemów z zagranicznym e-sklepem za trudniejsze niż w przypadku sporów z krajowym podmiotem. Czy i jak zmieni e-zakupy nowa unijna platforma ODR do rozstrzygania sporów konsumenckich, która zacznie funkcjonować już 15 lutego 2016 roku?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.01.2016

UOKiK ostrzega przed darmowymi ofertami!
Odbierz prezent. Testuj za darmo. Wyślij sms - takie oferty występują na wielu stronach internetowych. Korzystając z nich nieostrożnie, narażamy się na niespodziewane koszty - ostrzega UOKiK.

Prawo, Aktualności • 07.01.2016

Dlaczego umowa licencyjna jest tak ważna?
Odpowiadając na zadane w tytule artykułu pytanie, należy najpierw wyjaśnić w telegraficznym skrócie czym w ogóle jest umowa licencyjna. Większość użytkowników sieci posiada ogólne wyobrażenie w przedmiocie umów licencji. Moim zdaniem najlepiej przyswajalną istotą licencji będzie określenie: „upoważnienie przez uprawnionego do korzystania z określonego dzieła (utworu) na ściśle określonych zasadach”.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 04.01.2016

Twitter zmienia regulamin, aby skuteczniej walczyć z hejtem!
Serwis Twitter zamierza aktywniej walczyć z przejawami mowy nienawiści i hejtem, poprzez dodanie do regulaminu serwisu katalogu zachowań, które będą mogły spowodować zawieszenie konkretnego konta.

Prawo, Aktualności • 23.12.2015

Kontrole e-sklepów przez UOKiK!
Zapowiada się wymagający rok dla sprzedawców internetowych. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (dalej: UOKiK) zapowiada wzmożone kontrole e-sklepów, pod kątem ochrony prawa konsumentów.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno