Bezpieczeństwo, Aktualności • 26.08.2016

Hakowanie implantów
Zdaniem Laurie Pyrcrofta - naukowca Uniwersytetu w Oxfordzie, w niedalekiej przyszłości istnieje możliwość pojawienia się wzrostu nowego typu zagrożenia, jakim według niego będzie hakowanie implantów wspierających prace mózgu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.08.2016

Walka z piractwem po indyjsku
Rząd Indii podjął decyzję o zablokowaniu stron torrentowych. Internauci, którzy odwiedzali takie strony, otrzymali ostrzeżenie, że pobranie plików chronionych prawem autorskim, może ich słono kosztować.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 12.08.2016

Zagrożone urządzenia z Androidem!
Eksperci do spraw cyberbezpieczeństwa poinformowali - podczas konferencji DefCon 24, która odbyła się w zeszłym tygodniu w Las Vegas - o istnieniu czterech dziur w sterownikach dla chipsetów Qualcomma przeznaczonych dla Androida. Qualcomm jest głównym dostawcą chipsetów LTE. Do niego należy 65% tego rynku, co oznacza, że problem może dotyczyć nawet 900 milionów smartfonów i tabletów.
Australijski sąd zasądził od autora wpisu na Facebooku na rzecz pewnego hotelarza 150 tys. dolarów australijskich tytułem odszkodowania za oskarżenie go o wspieranie pedofilii. W ocenie sądu, post hejtera całkowicie zrujnował życie zawodowe i prywatne jego ofierze.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.08.2016

Poradnik wakacyjny: Ze smartfonem na wakacjach
Smartfon jako nieodzowna część naszej codzienności, chętnie wybiera się z Nami także na wakacje. Jak mądrze z niego korzystać, abyśmy nie doznali szoku, otrzymując rachunek za korzystanie z niego ?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.08.2016

Do monitora też można się włamać!
Niemożliwe? A jednak tak. Dwaj eksperci do spraw bezpieczeństwa, którzy wzięli udział w konferencji DEF CON - Ang Cui i Jatin Kataria zatrudnieni w firmie Red Balloon Security - zaprezentowali narzędzie, które pozwala manipulować pikselami wyświetlanymi przez podłączony do komputera monitor.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 08.08.2016

Bitcoiny o wartości 63,7 mln dolarów wykradzione przez hakerów
Niedawno miało miejsce włamanie do giełdy Bitfinex zajmującej się handlem Bitcoinem. Mimo, iż giełda zajmuje się obrotem różnymi walutami, to uwaga cyber-włamywaczy skupiła się na bitcoinach. Hakerzy skradli środki o wartości około 250 mln złotych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.08.2016

Yahoo walczy z trollami!
Yahoo tworzy narzędzie, którego celem będzie eliminacja internetowych cyberprześladowców oraz trolli, a więc internautów którym jedynym celem jest szkodzenie innym, poprzez częste ataki słowne, kpiny oraz inne szkodliwe działania.
Jak podają źródła internetowe specjaliści Doctor Web odkryli w platformie Google Play trojana. Wirus ten powoduje wyświetlanie drażniących reklamy oraz wykrada dane użytkowników. Już ponad 150 aplikacji dostępnych dla systemu Android zostało zainfekowanych, a zostały pobrane przez ponad 2,8 miliona użytkowników.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 03.08.2016

Bezprzewodowe klawiatury na celowniku hakerów
Do zdobywania danych wykorzystuje się liczne metody. Hakerzy jednak najczęściej używają malware i trojanów wykradających informację. Rzadko jednak wspomina się, iż do tego celu mogą również służyć bezprzewodowe akcesoria, np klawiatury, który są podstawowym elementem wyposażenia komputerów czy telewizorów typu smart tv.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno