Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.10.2016

Plaga fałszywych faktur!
Fałszywe faktury to ostatnimi czasy prawdziwa plaga i utrapienie dla klientów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.10.2016

Niebezpieczny wirus atakuje facebook
Od kilku dni użytkownicy facebook’a są narażeni na ataki nowego groźnego wirusa. Wirus jest o tyle niebezpieczny, iż stając się jego ofiarą, można utracić zdjęcia, a na komputerze użytkownika może zostać zainstalowane złośliwe oprogramowanie.

Prawo, Aktualności • 30.09.2016

Kontrole GIODO w kancelariach komorniczych!
Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych (GIODO) zapowiedział, że w październiku przeprowadzi kontrole w wybranych kancelariach komorniczych. Kontrole będą dotyczyć kwestii pobierania i zabezpieczenia danych z rejestru PESEL.
W 2014r. popularny komunikator WhatsApp został przejęty przez Facebook za 92 mld dolarów. Facebook obiecywał wówczas, że nie dojdzie do wykorzystania danych użytkowników aplikacji WhatsAppa. Jak się jednak okazało, w tym roku Facebook zyskał do nich dostęp. Jednak czy było to działanie zgodne z prawem?
Jak wynika z wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej z dnia 15.09.2016r. podmiot oferujący niezabezpieczoną sieć Wi-Fi nie odpowiada za naruszenie praw autorskich przez użytkowników takiej sieci. Można jednak zobowiązać go do zabezpieczenia sieci.
Pewna 18-latka z Austrii pozwała swoich rodziców za umieszczenie jej zdjęć z dzieciństwa na serwisie internetowym Facebook bez jej wiedzy. Zdaniem nastolatki rodzice swoim postępowaniem unieszczęśliwiają ją.

Prawo, Aktualności • 14.09.2016

„Free riding” w sprawie L' Oreal
W tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza tyle,co : „pasożytowanie”. W rzeczywistości odnosi się to do zjawiska związanego z czerpaniem nienależnych korzyści z charakteru lub renomy znaku towarowego. Czyli osoba trzecia używa podobnego lub identycznego oznaczenia znaku towarowego i ponadto czerpie z tego korzyści.

Prawo, Aktualności • 13.09.2016

Kara za nielegalny streaming
Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wykryli, że 29-letni mieszaniec powiatu lubaczowskiego nielegalnie udostępniał w Internecie kanały, które wchodzą w zakresie płatnych pakietów platform telewizyjnych.
Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł w sprawie hiperłączy do fotografii publikowanych bez zgody właściciela praw autorskich. Trybunał przyznał rację spółce Sanoma, holenderskiemu wydawcy miesięcznia „Playboy”, która domagała się usunięcia linków do fotografii na jednej ze stron internetowych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.09.2016

Oszuści podszywają się pod mBank!
mBank wydał ostrzeżenie dla klientów, którzy korzystają z bankowej aplikacji mobilnej dostępnej na system Android. Ostrzeżenie jest wynikiem działania oszustów, którzy stworzyli łudząco podobne oprogramowanie, które przechwytuje dane klientów.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno