Prawo, Aktualności • 18.11.2016

46 tys. zł grzywny za wadliwy regulamin!
Sklep internetowy ze sprzętem AGD, który prowadzi działalność pod adresami emistomarket.pl i dom-lazienka.pl został ukarany przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta grzywną w wysokości 46 tys. złotych. Powodem decyzji jest nieprzestrzeganie praw klientów wynikających z ustawy o prawach konsumenta.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.11.2016

Ministerstwo Finansów ostrzega przed fałszywymi mailami
Kolejna fala fałszywych oraz niebezpiecznych maili. Tym razem cyberprzestępcy podszywają się pod Ministerstwo Finansów. Wiadomości wysyłane od oszustów informują o "kontroli podatkowej", "ukrywaniu dochodów" lub "wyznaczonej kontroli dochodów". Urzędnicy z Ministerstwa ostrzegają iż, zarówno e-mail, jak i załącznik zawierają złośliwy kod.
Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Kaspersky Lab, znaczna część użytkowników nie odzyskuje swoich danych nawet po zapłaceniu okupu. Szacuje się, że ponad jedna trzecia ofiar (36 proc.) decyduje się na zapłacenie okupu, aby odzyskać pliki, ale mimo to jeden na pięciu użytkowników i tak je traci.
Jakiś czas temu pisaliśmy na temat filmu „Wkręceni”. Osoby, które pobrały film spotkała podwójna kara. Po pierwsze, obejrzały w/w film. Po drugie, mogą się one spodziewać wizyty policji oraz zarekwirowania sprzętu komputerowego. Czy to samo czeka osoby, które pobrały film „Drogówka”?!

Prawo, Aktualności • 07.11.2016

Legalny e-papieros?
E-papieros – gadżet i symbol „nowych technologii” - jest w dzisiejszych czasach coraz częściej spotykany, można pokusić się nawet o stwierdzenie, że zaczął on wypierać „tradycyjne” papierosy. Wraz z pojawieniem się na rynku elektronicznych papierosów, pojawił się problem ich legalności. Czy można używać ich w miejscach publicznych? Czy dozwolona jest ich sprzedaż osobom poniżej 18 roku życia? Jak wygląda kwestia legalności sprzedaży tych papierosów poprzez Internet?

Bezpieczeństwo, Aktualności • 04.11.2016

Seria wyłudzeń pieniężnych na facebooku!
Coraz więcej osób pada ofiarą oszustów działających od jakiegoś czasu na facebooku, którzy włamując się na konta znajomych określonego użytkownika wyłudzają od niego pieniądze w formie „pożyczki”.
Internetowi wydawcy nieustannie wymyślają nowe sposoby na zachęcenie ich czytelników do rezygnacji z AdBlocka oraz innych tego typu narzędzi służących do blokowania wyświetlanych reklam. Zabiegi te odnoszą różne skutki, niestety mało efektywne. Na pewien skuteczny pomysł wpadli specjaliści brytyjskiego Financial Times.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.10.2016

Kamery internetowe wykorzystane do ataku hakerskiego!
Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do ataku hakerskiego takich serwisów jak Twitter, PayPal czy Spotify. Nie byłoby w tym nic szczególnie interesującego, gdyby nie fakt, że do ataku hakerom posłużyły domowe kamery internetowe.

Prawo, Aktualności • 20.10.2016

Pobrałeś film „Wkręceni”? Możesz mieć kłopot!
Jak informuje serwis rfm24.pl, osoby które pobrały i udostępniły film „Wkręceni” za pośrednictwem torrent mogą spodziewać się odwiedzin policji i zarekwirowania komputerów!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.10.2016

Phishing w reklamach Googla!
Po wpisaniu w frazy „adwords” w wyszukiwarce na pierwszym miejscu pojawia się domena mcc-adwords.com, która wyłudza dane dostępowe do konta Google.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno