Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.01.2017

Twoje konto Gmail może być zagrożone!
Jak podaje serwis tvn24bis, użytkownicy Gmaila mają spore powody do obaw. Zawartość ich skrzynek pocztowych może bowiem zostać przejęta przez hakerów, podobnie jak miało to miejsce w przypadku Johna Podesty, szefa kampanii prezydenckiej Hillary Clinton.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 03.01.2017

Przeglądarka ostrzeże Cię przed źle zabezpieczonym sklepem!
Dostawcy najpopularniejszych przeglądarek internetowych stworzyli system ostrzeżeń na stronach internetowych, które nie posiadają zabezpieczania w postaci certyfikatu SSL.
Po długiem okresie braku precyzyjnego stanowiska w sprawie sprzedaży alkoholu przez internet, urzędnicy zapowiadają, że wobec przedsiębiorców, którzy handlują alkoholem w sieci, będę wydawać decyzje o cofnięciu zezwolenia na jego sprzedaż.
„Zablokowani na Allegro” – to grupa przedsiębiorców, którzy założyli fanpage na Facebooku i zapowiadają skierowanie sprawy do sądu. Strona ma już ponad 500 polubień.

Prawo, Aktualności • 09.12.2016

Handel online e-papierosami mimo zakazu!
Jak pisaliśmy niedawno, 8 września tego roku w Polsce weszła w życie dyrektywa tytoniowa, na mocy której wprowadzono zakaz sprzedaży e-papierosów i akcesoriów do nich na odległość, np. przez internet. Karą za niedostosowanie się do nowych przepisów może być grzywna w wysokości do 200 tys. zł, ograniczenie wolności lub obie kary łącznie.
Jak podaje serwis spidersweb.pl, a w ślad za nim onet.pl, w ostatnich dniach wielu z Nas mogło otrzymać email o treści związanej z groźbą zablokowania konta usługi internetowej w związku z koniecznością uregulowania rzekomego zadłużenia.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.11.2016

Podsłuch poprzez słuchawki!?
Jeśli uważasz, że głośniki lub słuchawki są bezpieczne, niestety możesz się mylić. Jak przestrzegają naukowcy z Uniwersytetu Ben-Guriona w Beer Szewie, złośliwe oprogramowanie może szpiegować nawet bardzo ostrożnych użytkowników elektroniki. Zatem nie wystarczy zakleić kamerę i mikrofon, ponieważ hakerzy mogą wykorzystać głośniki lub słuchawki.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 24.11.2016

Sieć komórkowa PLAY ostrzega przed fałszywy fakturami!
Poprzez komunikat zacytowany poniżej sieć Play oficjalnie przyznała, iż cyberprzestępcy rozsyłają sfałszowane faktury e-mail w jej imieniu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.11.2016

Wirus na Androida podszywa się pod Flash Playera
Kolejny i nowy wirus atakuje smartfony z systemem operacyjnym Android. Złośliwe oprogramowanie „udaje” znaną wszystkim użytkownikom aplikację FlashPlayer, a jego celem są klienci polskich banków. Wirus korzysta nawet z popularnej i charakterystycznej ikonki tej aplikacji.
Nowy wirus atakuje poprzez wiadomości wysyłane za pośrednictwem serwisu Facebook. Wirus blokuje dostęp do danych w komputerze i żąda zapłaty okupu za jego odblokowanie! Na czym polega atak?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno