Bezpieczeństwo, Aktualności • 01.06.2017

Oszust matrymonialny w sieci
Korzystanie z portali randkowych, które stały się swoistym następcą dawniejszych biur matrymonialnych, jest zjawiskiem powszechnym i bardzo popularnym. Nawiązywanie nowych znajomości w sieci może rodzić wiele emocji, tych pozytywnych oraz niestety również negatywnych. Wchodząc w świat internetowych randek należy zawsze mieć na uwadze określone zasady bezpieczeństwa aktywności w sieci. Dzięki kilku prostym regułom nawiązywanie nowych relacji i znajomości będzie nie tylko pewniejsze, ale przede wszystkim uchroni nas przed wieloma zagrożeniami czyhającymi w cyberprzestrzeni.

Aktualności, Marketing • 01.06.2017

Nowa wersja Quick.Cms i Quick.Cms.Ext v6.4
Już jest! Nowe wersje oprogramowania Quick.Cms i Quick.Cms.Ext v6.4. Co się zmieniło? Jakie nowości przygotował zespół OpenSolution.org?

Aktualności, Marketing • 31.05.2017

Alibaba inwestuje w sieć supermarketów
Chiński gigant sprzedaży internetowej właśnie zainwestował w 18% akcji Lianhua Supermarket Holdings, spółki posiadającej sieć ponad 3 600 sklepów w 19 prowincjach Chin. Alibaba stał się tym samym drugim co do wielkości udziałowcem tej spółki. Wcześniej w lutym br. Alibaba zawarł strategiczne partnerstwo z Bailian Group – grupą detaliczną, do której należy m.in. Lianhua.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 31.05.2017

Internauci chętnie udostępniają prywatne informacje w sieci
Jak wynika z badań, przeważająca większość osób, bo aż 93%, udostępnia swoje dane w sieci. Aż 70% badanych użytkowników zamieszcza zdjęcia i filmy swoich dzieci, natomiast 40% z nich udostępnia prywatne i poufne filmy oraz zdjęcia innych osób. W lekkomyślnym udostępnianiu danych osobistych nieznajomym przodują przedstawiciele młodego pokolenia. Niestety internauci dość nieuważnie, a czasami wręcz lekkomyślnie pozwalają na dostęp do danych i informacji o nich.
Od takiego zdania może się zacząć próba kradzieży Twoich pieniędzy. Oszuści znaleźli nowy sposób na wyłudzanie pieniędzy od internautów. Za pośrednictwem fałszywych stron oraz z użyciem historii Twojej komunikacji oszuści są w stanie podszyć się pod Twoich znajomych.

Marketing, Aktualności • 31.05.2017

ebay.de z dostawą do Polski
Borderlinx, międzynarodowy dostawca usług logistyczno-transportowych nawiązał współpracę z jednym z największych portali aukcyjnych na świecie – ebay. Jej owocem ma być możliwość zamówienia przez polskiego klienta towarów z niemieckiej strony ebay.de bezpośrednio do Polski, nawet jeśli sprzedawca nie oferuje we własnym zakresie przesyłki zagranicznej.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 31.05.2017

Czy 1 lipca Polacy stracą dostęp do Facebooka?
1 kwietnia 2017 r. weszła w życie nowelizacja ustawy hazardowej, wprowadzająca monopol Państwa na organizację gier hazardowych w Internecie. Jeżeli dany podmiot będzie po tym terminie oferował usługi hazardowe w sieci, będzie zagrożony karą finansową oraz dodatkowo wpisany do rejestru domen działających niezgodnie z powołaną ustawą.

Marketing, Aktualności • 30.05.2017

Poczta Polska wraca do usługi Polecony eCommerce
Poczta Polska postanowiła ponownie wprowadzić usługę Polecony eCommerce na rynek usług pocztowych. 2017 r. Z dniem 1 czerwca zostanie uruchomiona nowa oferta skierowania głownie do klientów sprzedających w Internecie. Jest to ukłon w stronę sprzedawców z portali typu Allegro.pl oraz właścicieli niewielkich sklepów internetowych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 29.05.2017

Cyberatak WannaCry jednak z Chin
Zgodnie z przeprowadzoną przez specjalistów, analizą lingwistyczną, autorzy wirusa internetowego WannaCry, który został użyty do serii cyberataków na komputery w 150 krajach na całym świecie, prawdopodobnie pochodzą z południowych Chin. Hakerzy mogą pochodzić również z Hongkongu, Tajwanu lub Singapuru. Pierwotnie sądzono, że to Korea Północna jest odpowiedzialna za przeprowadzone w maju ataki. Sprawców zdradziło jedno słowo, o czym poniżej.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie nadzoruje śledztwo przeciwko 3 osobom prowadzącym sklepy internetowe "homecom.pl", "junon.pl", "alphaterm.pl" i "warmcom.pl". Sklepy oferowały produkty z branży wyposażenia wnętrz.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno