Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.06.2017

Producenci Wiedźmina ofiarą cyberataku
CD Projekt Red znany m.in. z produkcji Wiedźmina, polski wytwórca gier komputerowych stał się ofiarą cyberataku hakerskiego.

Marketing, Aktualności • 08.06.2017

Automaty do sprzedaży obserwujących i lajków w Moskwie
W moskiewskich supermarketach pojawiły się automatyczne kioski służące do sprzedaży lajków na serwisie Instagram lub popularnym rosyjskim Vkontakte (W kontakcie). Klient płaci 100 rubli za wykonanie przez automat jego zdjęcia typu selfie i dodanie 100 osób obserwujących klienta. Za kolejne 50 rubli można nabyć 100 lajków.

Marketing, Aktualności • 07.06.2017

Spersonalizowane zakupy na platformie eBay
„Nie jesteś taki jak wszyscy inni, więc dlaczego miałbyś kupować tak samo jak oni?” – takim hasłem globalny potentat handlu internetowego promuje swoją nową strategię spersonalizowanych zakupów. Ma ona polegać na wstępnej preselekcji produktów prezentowanych w określonych kategoriach, pod kątem indywidualnych potrzeb danego klienta.

Marketing, Aktualności • 07.06.2017

Rośnie liczba niezadowolonych klientów e-sklepów
Jak pokazują badania Kantar Public, przybywa klientów zrażonych do zakupów w sklepach internetowych. Co dziesiąty kupujący doświadczył problemów z odzyskaniem pieniędzy od sprzedawcy w związku z zakupem towaru sieci.

Aktualności, Prawo • 07.06.2017

Handel w niedzielę tylko na pierwszą zmianę
Jak informuje Rzeczpospolita, grupa posłów zamierza złożyć na posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu na rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego w środę 7 czerwca br. projekt, zgodnie z którym placówki handlowe byłyby czynne w niedzielę, ale tylko do końca trwania pierwszej zmiany. Czyli w praktyce zakupy moglibyśmy robić do godz. 13-14 po południu.
Stany Zjednoczone wprowadziły nowe przepisy, na mocy których, osoby które starają się o amerykańską wizę, będą proszone o podanie w formularzu o wizę wjazdową, nazwy wszystkich swoich kont, które dany wnioskodawca posiada w portalach społecznościowych.
W Polsce rozpoczął działalność rejestr zakazanych stron bukmacherskich. Ministerstwo Finansów dopiero zaczęło ostrzegać graczy przed możliwością orzekania wysokich kar pieniężnych. Już 254 strony internetowe zostały umieszczone w oficjalnym rejestrze o bardzo skomplikowanej nazwie, a mianowicie: "Rejestrze Domen Służących do Oferowania Gier Hazardowych Niezgodnie z Ustawą". Blokada stron nastąpi od 1 lipca.

Prawo, Aktualności • 02.06.2017

Problemy związane z zakupem podróbki
Podrabiane produkty zamawiane z innego kraju mogą być przechwytywane urzędy celne. Gdy nastąpi taka sytuacja, konsument ma prawo żądać zwrotu kosztów od sprzedawcy.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.06.2017

Wyłączenie Internetu etiopskim sposobem na przecieki danych
Jak poradzić sobie z ogólnokrajowym problemem wycieku poufnych danych w czasie trwania egzaminów państwowych? Władze Etiopii znalazły niecodzienny sposób i postanowiły czasowo odciąć dostęp do Internetu mieszkańcom swojego kraju. Wszystkim.
Telekomunikacja Cyfrowa sp. z o. o. to jeden z operatorów telefonicznych na polskim rynku. Sposób działania przedstawicieli tej spółki, a w szczególności metody pozyskiwania klientów wzbudzają poważne wątpliwości zarówno wśród organów nadzoru – Prezesa UOKiK, jak i innych operatorów, którzy mogą ponosić z tego tytułu wymierne straty.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno