Aktualności, Prawo • 20.06.2017

Google ukarane 1 mld EURO
Decyzja, którą ma podjąć Margrethe Vestager, unijny komisarz ds. konkurencyjności, jeszcze nie zapadła. Rozstrzygnięcie spodziewane jest w sierpniu br. Chodzi o możliwe naruszanie interesów podmiotów, które zajmują się porównywaniem cen poszczególnych produktów. Aplikacja Google’a wyświetla je bowiem już na etapie pokazywania wyników samego wyszukiwania przedmiotów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.06.2017

Ile wie o Tobie Facebook?
Na największym serwisie społecznościowym jest blisko 2 miliardy kont, a więc ok 1/3 ludzi na świecie posiada konto na Facebooku. Jednak tylko niewielka grupa użytkowników serwisu, zdaje sobie sprawę jakie informacje serwis zbiera na ich temat, a przecież to właśnie dzięki tym informacjom Facebook zarabia!

Prawo, Aktualności • 19.06.2017

Co robić z wezwaniem od Prezesa UOKiK?
Jesteś przedsiębiorcą, prowadzisz działalność gospodarczą obejmującą obrót handlowy z konsumentami. Może więc się zdarzyć, że otrzymasz pismo od Prezesa UOKiK (jednej z 9-ciu delegatur) z wezwaniem do złożenia wyjaśnień w określonej sprawie oraz przedłożenia związanych z tym dokumentów. Przykładowo sprawa może dotyczyć treści regulaminu, który obowiązuje w twoim sklepie internetowym, a konkretniej jakiegoś zapisu, który wzbudził wątpliwości u organu nadzoru.

Aktualności, Prawo • 18.06.2017

15 czerwca – koniec roamingu w Unii Europejskiej
Pisaliśmy miesiąc temu o tym, że w związku z rychłym nadejściem terminu wyznaczonego przez UE nasi krajowi operatorzy telefonii komórkowej opublikowali proponowane zmiany cenników. Okazało się wówczas, że w zasadzie tylko jeden z nich poważnie potraktował zasadę „roam like at home”, czyli „dzwoń jakbyś był u siebie”. Reszta zaproponowała mniejsze lub większe upusty, ale jednak niezgodne z duchem tej zmiany. UOKiK zapowiedział, że nie będzie pobłażał operatorom i nie pozwoli im na niepełną, wątpliwą interpretację „roam like at home”, grożąc postępowaniami wyjaśniającymi.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.06.2017

e-papieros może zostać użyty do zainfekowania komputera
Jak informują i po raz kolejny ostrzegają eksperci w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, e-papieros może zostać użyty w celu włamania się do komputera!

Marketing, Aktualności • 14.06.2017

e-konsumenci żądają terminowości
Z przeprowadzonego przez Sapio Research badania grupy 2022 konsumentów z Wielkiej Brytanii, Francji, Niemiec i Hiszpanii wynika, że terminowość świadczonych przez e-sklepy usług ma istotny wpływ na wybór sklepu przez konsumenta. W sklepach stacjonarnych ok. 70% klientów jest w stanie zaczekać do 5 minut by sprawdzić dostępność towaru, zaś 30% przeznacza na to jedynie do 2 minut.

Marketing, Aktualności • 14.06.2017

Poprawa funkcjonalności grup na Facebook’u
Mark Zuckerberg stawia na tworzenie grup na swoim portalu, które powinny być w niedługim czasie bardziej widoczne i osiągalne dla użytkowników.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.06.2017

UOKIK ostrzega przed oszukańczymi serwisami pożyczkowymi!
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) wydał ostrzeżenie przed firmą IP Group Roberta Kałuży - zarejestrowaną przy ul. Powstańców Śląskich 21 w Rybniku. Firma wyłudza pieniądze od osób, które chcą wziąć pożyczkę za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych należących do firmy. UOKiK zablokował już ponad 20 stron prowadzonych przez przedsiębiorcę.

Aktualności, Marketing • 12.06.2017

Będą nowe usługi cyfrowe w administracji
Jak podaje na swoich stronach Ministerstwo Cyfryzacji, do końca bieżącego roku planowane jest wdrożenie kolejnych e-usług ułatwiających obywatelom podejmowanie czynności w kontaktach z urzędami. Na liście znajdują się m.in. sprawdzenie danych własnego samochodu, zgłoszenie sprzedaży auta czy też zgłoszenie utraty dowodu osobistego.
Uber ma problemy prawne nie tylko w Polsce. Przypomnijmy, iż do krajów, które chcą lub zdecydowały się na ograniczenie działalności Ubera należą m.in. Włochy czy Węgry. Największymi wrogami tej platformy są oczywiście korporacje taksówek oraz sami taksówkarze, którzy nie mają szans w starciu z Uberem pod względem ceny i prostoty rozwiązania. Podstawowym zarzutem jest przeważnie świadczenie usługi przewozu osób bez posiadania wymaganej do tego przez przepisy licencji. Media dość głośno donosiły o brutalnych atakach na kierowców Ubera. Na dobicie twórców tej aplikacji zdecydowało się samo Ministerstwo Infrastruktury.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno