Aktualności, Aktualności • 28.08.2017

Facebook pracuje nad urządzeniem do wideorozmów
Aloha, tak nazywa się nowe urządzenie, nad którym pracują inżynierowie Facebooka. Ma to być w zamierzeniu rodzaj wideotelefonu, który będzie w stanie rozpoznawać twarz rozmówcy. Planowana data wprowadzenia na rynek to maj 2018 roku, choć ten termin może się zmienić. Zmienić się może także nazwa samego projektu.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 26.08.2017

WhatsApp walczy z fake news!
Nie tylko Facebook oraz Google walczą z fake news. Do grona aplikacji, które chcą aktywnie walczyć z fałszywie rozpowszechnianymi informacji dołącza aplikacja, która w wielu krajach uznawana jest za główne źródło informacji, czyli WhatsApp.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.08.2017

Korzystasz z PlayStation? Uważaj na zaproszenia od nieznanego gracza!
Cyberprzestępcy uderzają w każdy element cyberprzestrzeni w które następuje płatność elektroniczna. Tym razem celem ataku są gracze.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.08.2017

Roboty mogą stać się celem i narzędziem cyberprzestępców
W lutym 2017 r. dwóch badaczy związanych z firmą IOActive Labs opublikowało dokument pt. "Hacking Robots Before Skynet" (hakowanie robotów przed erą skynet). Dokument powstał na podstawie badań robotów powszechnego użytku przeznaczonych dla zastosowań domowych, biznesowych i przemysłowych. Badacze odkryli wówczas prawie 50 krytycznych problemów z bezpieczeństwem.

Aktualności, Marketing • 24.08.2017

Wakacje bez internetu! Liczba użytkowników spadła
Z danych firmy analitycznej Gemius wynika, że w lipcu z internetu korzystało w Polsce o ponad 560 tys. użytkowników mniej niż w czerwcu. Łączna liczba internautów z wyniosła 26,5 mln, którzy wygenerowali łącznie 53,4 mld odsłon. Natomiast średni dzienny czas pobytu w sieci wyniósł 2 godz. 25 min.
Kilka dni temu firma Lookout specjalizująca się w cyberbezpieczeństwie ostrzegała, że w sklepie Google można natknąć się na niebezpieczne aplikacje.
W wiadomościach do klientów bank informuje o przyznaniu dostępu do nowego systemu transakcyjnego oraz dodaje instrukcje jak należy aktywować nową bankowość. Czy tego typu praktyka jest poprawna? Zdecydowanie nie!
Aktor znany z serialu „Californication” oraz „Z archiwum X” wygrał spór o domenę składającą się z jego imienia i nazwiska. Warto jednak zaznaczyć, że domena została zarejestrowana ponad 20 lat temu!

Aktualności, Marketing • 23.08.2017

Facebook już nie jest cool?
Zdaniem firmy badawczej EMarketer, największa na świecie sieć społecznościowa zanotuje w tym roku spadek popularności wśród nastolatków.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 22.08.2017

Zablokowano 600 stron internetowych!
Od początku lipca zablokowaliśmy około 600 stron z nielegalnym hazardem - informuje wiceminister finansów Wiesław Janczyk.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno