Agencja Bloomberg donosi, że Apple zamierza pokazać i wprowadzić w życie nowy pomysł o nazwie “Digital Health Initiative”. Czy ma to być sposób na „cyfrowe zdrowie” i na walkę z uzależnieniem od smartfona?
Od ponad roku Urząd prowadził postępowanie w sprawie spółki Logihub – producenta suplementu diety Green Magma. Chodziło o zakwestionowanie sformułowań pojawiających się w reklamach tego środka, które zawierały informacje nieprawdziwe i wprowadzające w błąd.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 30.05.2018

Włamanie na rządowy serwer rodzina.gov.pl
Jak informuje serwis zaufanatrzeciastrona.pl doszło do hakerskiego ataku na jedną z rządowych stron internetowych. Użytkownicy są informowaniu o zainfekowaniu komputera wirusem i kierowani na fałszywe strony oferujące „remedium”.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 29.05.2018

Uwaga na fałszywe „filmowe” dodatki do Chrome!
Cyberprzestępcy wykorzystują popularną przeglądarkę Google do oszustwa. Przekonują jej użytkowników do zainstalowania dodatków rzekomo oferujących darmowe filmy.
Obywatel byłego ZSRR, który mieszkał w Rydze na Łotwie, otrzymał trzy zarzuty związane z działalnością "Scan4you" - usługi antywirusowej online. Serwis pomagał hakerom uniknąć rozwiązań anty-malware, ogłosił amerykański Departament Sprawiedliwości.
Niedawno wykryta luka w aplikacjach na iOS może umożliwić hakerom uruchomienie złośliwego kodu w zaatakowanych aplikacjach, pod warunkiem, że urządzenie jest podłączone do sieci Wi-Fi kontrolowanej przez atakującego. Liczba potencjalnie zagrożonych aplikacji szacowana jest na około 10 procent aplikacji dostępnych dla iOS.
Problem dotyczy kilku dużych serwisów z USA, które stały się niedostępne dla czytelników z Unii Europejskiej. Ma to związek z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych, do którego nie wszyscy amerykańscy wydawcy się przygotowali.
Niektórzy użytkownicy komunikatora WhatsApp uskarżają się na dziwną awarię. Przestała działać funkcja blokowania użytkowników. Może to oznaczać problem z prywatnością.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 23.05.2018

Domowe routery celem szpiegowskiego oprogramowania
Jak donosi serwis zaufanatrzeciastrona.pl co najmniej pół miliona domowych routerów zostało zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem szpiegującym użytkownika. Zagrożone są m.in. routery firm Linksys, Netgear, TP-Link, Mikrotik i QNAP.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 22.05.2018

Korea Północna wykorzystuje malware do śledzenia zbiegów
Północnokoreański reżim stale śledzi swoich obywateli. Nie tylko tych, których ma bezpośrednio w zasięgu, ale również zbiegłych do innych krajów. Umożliwiały to zainfekowane aplikacje z Google Play.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno