Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.01.2019

Uważajcie na sklep: neomediamax.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Wielu sprzedawców internetowych usiłuje zabezpieczyć się przed roszczeniami z tytułu uszkodzeń przesyłki w transporcie żądając od konsumenta sprawdzenia jej stanu przy odbiorze od kuriera. Co oznacza sprawdzenie stanu przesyłki? Czy chodzi tylko o oględziny zewnętrzne czy także o kontrolę zawartości? Co na ten temat mówi prawo?

Aktualności, Bezpieczeństwo • 04.01.2019

Hakerzy zaatakowali niemieckich polityków
Jak informuje rozgłośnia RBB, hakerzy opublikowali dane wykradzione od polityków. Chodzi o numery telefonów komórkowych, protokoły z prywatnych czatów, adresy, listy, rachunki, dane kart kredytowych i wewnątrzpartyjne dokumenty.

Marketing, Aktualności • 04.01.2019

InPost zanotował w 2018 r. wzrost dostaw o połowę
W ubiegłym roku InPost doręczył ponad 86 mln przesyłek, czyli o 52,5 proc. więcej niż roku 2017. Dostawy za pośrednictwem Paczkomatów wzrosły o 56,3 proc., a przez Kuriera InPost o 45,5 proc. Na koniec roku InPost działał w oparciu o sieć blisko 4500 maszyn.
Cyberprzestępcy z organizacji Dark Overlord pochwalili się, że udało im się przejąć kwotę 18 tysięcy dolarów.
Jak podaje świdnicka Prokuratura Okręgowa, międzynarodowa grupa cyberprzestępców okradała polskie firmy oraz osoby fizyczne.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 03.01.2019

Cyberprzestępcy podszywali się pod firmę kurierską DHL
Jeden z mieszkańców Bydgoszczy poinformował Gazetę Pomorską o próbie wyłudzenia od niego pieniędzy przez internetowych przestępców. Podszyli się oni pod znaną firmę kurierską DHL, przesyłając wiadomość mailową wzywającą do wniesienia opłaty w wysokości 6,5 tysiąca złotych za nieodebranie przesyłki.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 02.01.2019

Policja ostrzega przed kodami QR na bankomatach
Biuro do Walki z Cyberprzestępczością Komendy Głównej Policji wydało komunikat, w którym ostrzega przed skanowaniem kodów QR z naklejek bezprawnie umieszczanych na bankomatach. Wczytanie takiego QR kodu może narazić właściciela telefonu na uruchomienie aplikacji wysyłającej SMS Premium bez wiedzy użytkownika.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 02.01.2019

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: kupujemy24.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.01.2019

Najważniejsze tendencje rozwoju IoT w 2019 r., wg Forrester Researche
Konsumenci zdają się czerpać korzyści z technologii internetu rzeczy i oferowanych przez nią rozwiązań. Uwielbiają „być online” i regularnie kupują inteligentne urządzenia wierząc, że automatyzacja polepszy ich życie.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno