Wszystko wskazuje na to, że Narodowym Operatorem Cyfrowym zostanie jednoosobowa spółka Skarbu Państwa – Poczta Polska. Z pominięciem drogi konkursowej, do której może dojść najwcześniej za 5 lat.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.06.2018

Międzynarodowa szajka wyłudzaczy rozbita
FBI poinformowało o sukcesie akcji o kryptonimie WireWire. Rozbita została międzynarodowa szajka przestępców wyłudzających od ofiar pieniądze za pomocą korespondencji e-mail.
Dziś rano doszło do awarii większości państwowych serwisów zapewniających usługi cyfrowe. Przestały działać zarówno serwery dostępne dla obywateli takie jak Obywatel.gov.pl czy ePUAP, jak te, z których korzystają wyłącznie urzędnicy.
W przedstawionym rządowym projekcie ustawy o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej znalazł się pomysł, by za pomocą pojedynczego loginu i hasła Polacy uzyskiwali dostęp do wszystkich serwisów – zarówno tych administracyjnych, jak i prowadzonych przez przedsiębiorstwa.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 08.06.2018

Próba sprzedaży danych klientów mBanku?
Ktoś opublikował dane 1000 klientów mBanku w Internecie i przedstawił ofertę na sprzedaż 100 tys. rekordów. Bank już powiadomił swoich klientów i objął ich dodatkową ochroną.
Unia Europejska planuje obniżenie kosztów, jakie ponosimy dzwoniąc w ramach UE, ale poza granice własnego kraju. Została zaproponowana jednolita stawka 19 eurocentów za minutę połączenia i 6 eurocentów za wiadomość SMS.
Sieć Orange ostrzega przed powracającym w kolejnej odsłonie przekrętem telefonicznym. Użytkownik może odebrać albo oddzwonić na nieznany mu numer, wyglądający jak numer z Polski. Niestety, mogą to być numery z mocno egzotycznych krajów.
Jak donosi dziennik „New York Times”, Facebook udostępniał dane użytkowników platformy społecznościowej producentom smartfonów. Działo się to już po tym, jak Mark Zuckerberg obiecał, że Facebook nie będzie takich danych nikomu przekazywał.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 05.06.2018

Uniwersytet Greenwich ukarany grzywną za wyciek danych
Uniwersytet Greenwich został ukarany grzywną w wysokości 160 000 USD na mocy Ustawy o ochronie danych z 1998 r. Przez Biuro Komisarza ds. Informacji w sprawie wycieku danych osobowych prawie 20 000 pracowników, absolwentów i studentów, informuje BBC.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 05.06.2018

Spada skala korzystania z nielicencjonowanego oprogramowania w Polsce
Skala korzystania z nielicencjonowanego oprogramowania spadła w Polsce o 2 pkt. do poziomu 46%, a związane z nim ryzyko kradzieży danych jest główną obawą dyrektorów IT w organizacjach. Jak wynika z raportu BSA, cyberbezpieczeństwo to główny powód unikania nielicencjonowanego oprogramowania przez CIO.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno