Bezpieczeństwo, Aktualności • 19.06.2018

Nie daj się nabrać na fałszywy kupon 2000 zł z Biedronki!
Na aplikacji WhasApp trwa szeroka akcja spamerska. Użytkownicy otrzymują wiadomości o rzekomym kuponie wartym 2000 zł rozdawanym przez sieć sklepów Biedronka lub inne firmy (Carrefour, Energylandia, Rolex, Starbucks, Ryanair, Legoland, Toyota, Lufthansa).
Portale społecznościowe to miejsca, w których możemy nie tylko tworzyć sieć własnych kontaktów, ale również doświadczyć cyberprzemocy. Według badań przeprowadzonych przez firmę Bitdefender („Teens and online Threats”), trzech na dziesięciu nastolatków doświadczyło nękania w sieci przynajmniej raz.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 18.06.2018

Parlament Europejski wzywa na bojkotu oprogramowania Kaspersky Lab
Parlament Europejski przyjął rezolucję dotyczącą cyberobrony, w której wzywa kraje członkowskie Unii, by nie korzystały ze szkodliwego oprogramowania. Jako przykład wskazany został Kaspersky Lab.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 18.06.2018

Jak nie stracić kontroli w firmie nawet podczas urlopu?
Zarządzanie firmą wiąże się z bardzo dużą odpowiedzialnością. Nie dziwi więc fakt, że posiadając własny biznes, szefowie chcą mieć wszystko pod kontrolą i nie martwić się możliwością zaistnienia problemów, które trudno rozwiązać bez stałego kontaktu z grupą. W ostateczności to od zgranej pracy całego zespołu zależy sukces na rynku.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 18.06.2018

Uwaga na wyłudzaczy! Tanie mieszkania do wynajęcia.
Zbliża się koniec roku akademickiego przez co ilość mieszkań pod wynajem w wielu miastach wzrośnie gwałtownie. Cena wynajmu, media i inne aspekty mieszkania są sprawdzane przez każdego z nas i jak już znajdziemy wymarzone mieszkanie to kontaktujemy się z właścicielem w celu obejrzenia nieruchomości. Co następuje później?
Aplikacja do testowania DNA MyHeritage przyznała, że padła ofiarą cyberataku. Istnieje domniemanie, że badacz bezpieczeństwa znalazł na prywatnym serwerze bazę danych z ponad 92 milionami adresów email i hasłami, które były zhashowane. Wszystko to skradzione przez tajemniczego hakera.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.06.2018

Jak chronić swoje dane osobowe podczas wakacji
Okres wakacyjny to czas wzmożonej aktywności pozazawodowej. Wiąże się to z podejmowaniem szeregu działań, które mają zapewnić nam wygodny odpoczynek, regenerację sił i miłe wspomnienia. Pamiętajmy, by na każdym wakacyjnym etapie odpowiednio zadbać o bezpieczeństwo swoich danych osobowych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 15.06.2018

Wyciek danych kilkunastu tysięcy klientów sieci Play
W sieci pojawiła opublikowana przez nieznanego sprawcę baza danych klientów sieci Play. Sprawca posłużył się w tym celu serwisem wykop.pl.
Do groźnego wycieku danych abonentów doszło podczas migracji systemów przeprowadzonej przez HRD.pl, markę firmy CONSULTING SERVICE sp. z o.o., pośredniczącej w rejestracji domen. Skala problemu jest poważna, ponieważ CONSULTING SERVICE sp. z o.o. w samym tylko rejestrze .pl posiada ponad 130 tys. abonentów, obsługując ponad 275 tys. nazw domen.
RODO zrewolucjonizowało świadomość społeczną w kwestii ochrony i przetwarzania danych. Ten fakt odzwierciedlają raporty firm zajmujących się bezpieczeństwem.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno