Bezpieczeństwo, Aktualności • 28.06.2018

Wiadomość: „Masz prze.ebane” – żart, groźba czy oszustwo?
Tysiące Polaków otrzymało dziś e-mailową wiadomość zatytułowaną „Masz prze.ebane”. Czytając jej treść adresat dowiaduje się, że od września ubiegłego roku jest podsłuchiwany i inwigilowany przez niejakiego Piotra. Nie jest do końca jasne, w jakim celu wiadomości te zostały rozesłane.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 28.06.2018

Krytyczne luki bezpieczeństwa w prawie 400 kamerach IP
W prawie 400 kamerach sieciowych Axis wykryto siedem poważnych luk w zabezpieczeniach. Gdyby hakerzy zmanipulowali te uchybienia mogliby koordynować zdalnie ataki i całkowicie przejąć kontrolę nad inteligentnymi urządzeniami za pośrednictwem sieci LAN lub Internetu, jak stwierdzili badacze z VDOO.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 27.06.2018

Publiczny Kapitał Oszczędności podszywa się pod PKO
Bank PKO BP oraz brytyjski inspektorat finansowy (FCA) ostrzegają przed firmą podszywającą się pod znany polski bank. Oszuści mogą wprowadzać w błąd i wyłudzać pieniądze.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 26.06.2018

Uwaga na fałszywe maile od Netfliksa!
Spośród 125 milionów użytkowników Netfliksa na całym świecie około pół miliona to abonenci w Polsce. Nie dziwi więc, że popularny serwis VOD jest wykorzystywany przez przestępców, którzy rozsyłając fałszywe wiadomości próbują się podszyć pod operatora.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 25.06.2018

Oszustwo na darmowe doładowanie telefonu
Internetowi oszuści wykorzystują sprytny sposób na łatwowiernych użytkowników smartfonów. Oferują rzekomo darmowe doładowania telefonu pod warunkiem wykonania zadań konkursowych. „Zwycięzca” może nie tylko nie uzyskać darmowych doładowań, ale wydać sporo pieniędzy na usługi premium.
Facebook zapowiedział, że rozpoczyna testy abonamentu na korzystanie z zamkniętych grup. By mieć dostęp do atrakcyjnych treści i postów trzeba będzie zapłacić. Podobnie YouTube proponuje abonament na oglądanie ekskluzywnego materiału video i podpisywanie postów w strefie VIP.

Aktualności, Prawo • 22.06.2018

Areszt dla oszustów prowadzących fake sklepy!
Gdański sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu czterech osób, które tworzyły tzw. fałszywe sklepy internetowe. Skala oszustwa? Blisko 3 tys. oszukanych osób i ponad 2.5 mln złotych wyłudzonych pieniędzy!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 21.06.2018

Uwaga na fałszywe maile o zwrocie podatku!
Bank PKO BP wraz z Ministerstwem Finansów ostrzegają przed kolejnym oszustwem internetowym. Tym razem chodzi o rzekomy zwrot podatku, do otrzymania którego należy podać swoje dane, w tym logowania do konta bankowego.
Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk uważa, że ​​firma jest ofiarą umyślnego sabotażu, którego dopuścił się jeden z pracowników.
W środę w Parlamencie Europejskim przegłosowano zmiany w prawie autorskim. Zdaniem przeciwników nowych regulacji są one mocno kontrowersyjne i przypominają niesławne oprotestowane przepisy ACTA.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno