Opublikowana na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości dokumentacja techniczna systemów e-sądu zawierała hasła administratorów, adresację serwerów, architekturę sieci i pliki konfiguracyjne. Dane poufne były „chronione” naniesionymi na pdfy czarnymi prostokątami.

Aktualności, Prawo • 18.07.2018

Rekordowa kara 4,34 mld euro dla Google
Komisja Europejska nałożyła na Google grzywnę w wysokości 4,34 mld euro za naruszenie unijnych przepisów o ochronie konkurencji. Taka kwota (5 mld dolarów) jest niemal dwukrotnie większa niż poprzednia największa kara nałożona na tę firmę w czerwcu ubiegłego roku.

Aktualności, Prawo • 18.07.2018

Komisja Europejska stawia warunki platformie Airbnb
Komisja Europejska oraz unijne urzędy ochrony konsumentów domagają się przejrzystości cenowej oraz zmiany w regulaminie od serwisu Airbnb.
Aplikacje fitnesowe i współpracujące z nimi akcesoria stają się coraz popularniejsze. Pozwalają użytkownikom monitorować ich codzienną aktywność, oferują zestawienia, statystyki oraz pozwalają dzielić się nimi z znajomymi i wzajemnie motywować. Niestety, technologia może zostać wykorzystana w innych celach i przyczynić się do krytycznych sytuacji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 17.07.2018

Uwaga na fałszywe prośby o aktualizację sterownika LTE 5.0!
Użytkownicy telefonów z Androidem od pewnego czasu otrzymują SMS-y nakłaniające ich do rzekomej aktualizacji sterownika LTE. Zdarza się nawet, że w tej samej sprawie hakerzy dzwonią do swoich ofiar i przedstawiają się jako przedstawiciele operatora telefonii komórkowej.
Popularna wśród kierowców aplikacja umożliwia wygodniejszą i bezpieczniejszą jazdę samochodem, informując o korkach, wypadkach, kontrolach radarowych i innych zdarzeniach drogowych. Wśród funkcji, jakie realizuje Yanosik jest także usługa, o której mało kto wie. Chodzi o ustalanie położenia lokalizatorów notiOne.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.07.2018

Dane 21 milionów użytkowników uległy wyciekowi!
Właściciel aplikacji Timehop potwierdził, że doszło do włamania w bazie, która zawiera dane firmy, w wyniku czego naruszone zostały informacje dotyczące użytkowników zebrane na serwerach aplikacji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.07.2018

Tryb incognito także w YouTube
Google wprowadziło nowość w aplikacji YouTube. Wzorem rozwiązania dostępnego w przeglądarkach internetowych użytkownik może skorzystać z trybu incognito gwarantującego mu anonimowość.

Marketing, Aktualności • 13.07.2018

Allegro uruchamia WhatsApp do kontaktu z klientami
Za pośrednictwem komunikatora użytkownicy serwisu będą mogli szybko poprosić o wsparcie w zakupach lub sprzedaży, a także zapytać o aktualne akcje promocyjne czy też zasady działania Allegro.
Zgodnie z treścią wyroku WSA w Szczecinie nagranie z policyjnego wideorejestratora jest informacją publiczną. Policja nie może zasłaniać się ochroną prywatności odmawiając udostępnienia nagrania z wideorejestratora.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno