Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.07.2018

Przestępcy podszywają się pod serwisy oferujące wyjazdy wakacyjne
Klienci firm turystycznych otrzymują fałszywe wiadomości od oszustów, którzy żądają dopłat za zarezerwowane wyjazdy wakacyjne. E-maile mogą wydawać się wiarygodne, gdyż zawierają autentyczne dane osobowe klientów, a także szczegóły dokonanej rezerwacji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.07.2018

E-mailowe bajki – czyli nieprawdopodobne sposoby wyłudzeń
Fałszywe wiadomości obiecujące adresatowi uzyskanie ogromnych sum pieniędzy to zjawisko jeszcze sprzed epoki internetu. Niektóre z nich rozsyłano bowiem… tradycyjną pocztą. Obecnie obserwujemy niewielki wzrost ich popularności, jednak niektórym z nich naprawdę trudno się oprzeć. Sprawdźcie sami, jakiego rodzaju treści wysyłają oszuści.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 25.07.2018

Wyciek danych branży motoryzacyjnej: od Fiata aż po Teslę
Pod koniec zeszłego tygodnia doszło do wycieku 160 GB danych wiodących producentów motoryzacyjnych takich jak Fiat, Tesla, General Motors czy Volkswagen. Wśród danych można było znaleźć plany fabryk, faktury oraz najbardziej wrażliwe dane objęte klauzulą tajności. Dane były przechowywane na serwerach firmy Level One Robotics.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 24.07.2018

KNF ostrzega przed „Publicznym Kapitałem Oszczędności”
O firmie podszywającej pod znany polski bank pisaliśmy miesiąc temu. Po ostrzeżeniach ze strony Banku PKO BP oraz brytyjskiego inspektoratu finansowego (FCA) przyszedł czas na ostrzeżenie opublikowane przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 23.07.2018

Facebook o krok od kolejnej wpadki po Cambridge Analytica
Portal społecznościowy stworzony przez Marka Zuckerberga mógł zaliczyć powtórkę z afery Cambridge Analytica. Tym razem jednak zareagowano w porę. Firmie Crimson Hexagon Facebook zablokował dostęp do swoich danych do czasu wyjaśnienia sprawy.
Śledząc poczynania młodych graczy, Parent Zone ujawnia nowy trend internetowy wśród dzieci w Wielkiej Brytanii: hazard na skórze.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.07.2018

Bądźcie ostrożni podczas zakupów w Nevotel.com
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika. W trakcie tygodnia sklep nie przyjmuje zamówień, a przy towarach pojawia się informacja „nie występuje na magazynie”. Jednak przed weekendem pojawiała się wyjątkowo atrakcyjna oferta.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.07.2018

Włamanie do sklepu internetowego sieci Neonet
Sklep internetowy neo24.pl należący do sieci Neonet padł ofiarą cyberprzestępców. Ktoś przejął kontrolę nad serwerem sklepu i rozesłał wiadomości o fałszywej promocji. Ofiary mogły stracić pieniądze ulokowane na swoich rachunkach bankowych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.07.2018

Ticketmaster pada ofiarą ataku na karty cyfrowe na całym świecie
Pod koniec czerwca firma biletowa Ticketmaster potwierdziła, że ​​Inbenta, dostawca stron internetowych, padł ofiarą ataku na ich system zabezpieczeń. Jednak obecnie naukowcy ujawniają, że było to bardziej skomplikowane, niż się wydawało i zdecydowanie zaprzeczają jakoby był to jednorazowy atak, donosi RiskIQ.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.07.2018

Brytyjscy urzędnicy ostrzegają przed "nowym ryzykiem" od Huawei
Funkcjonariusze z brytyjskiego urzędu bezpieczeństwa twierdzą, że nie mogą dać 100% gwarancji iż sprzęt telekomunikacyjny dostarczany przez Huawei nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego!

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno