Jak donosi dziennik „Wall Street Journal” Facebook miał prosić duże banki w USA o dostęp do szczegółowych danych ich klientów. W szczególności o informacje o transakcjach z kart płatniczych i stanie konta.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.08.2018

Uwaga na wiadomości w sprawie zeznania podatkowego!
Przestępcy podszywają się pod urzędników skarbowych i wysyłają maile o kontroli przeprowadzonej przez fikcyjny "Główny Urząd Kontroli Skarbowej w Warszawie" w sprawie zeznania podatkowego za 2017 r. Ministerstwo Finansów radzi, by nawet nie otwierać takiego maila.
Polskie sądy coraz częściej zobowiązują banki do zwrotu pieniędzy wykradzionych za pomocą złośliwego oprogramowania. Dzieje się tak z powodu tego, że zarówno zalogowanie się klienta na sfałszowanym serwisie, jak i brak uważnej lektury SMS-ów nie musi być uznane za „rażące niedbalstwo”.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 08.08.2018

#SafeSpacesForYouth - Międzynarodowy Dzień Młodzieży 2018
Świat stał się młodszy i trzeba tę młodość docenić - według statystyk 42% populacji, to ludzie poniżej 25 roku życia. Mówi się, że młodzież jest siłą, nadzieją, przyszłością. Dlatego, 12 sierpnia to dzień poświęcony młodym z całego świata. Międzynarodowy Dzień Młodzieży nie powstał jako kolejne banalne święto - niesie głębokie przesłanie, a cel jest istotny dla nas wszystkich. Tegoroczna edycja Międzynarodowego Dnia Młodzieży to już 19. odsłona tego wydarzenia.

Aktualności, Marketing • 07.08.2018

Co Polacy najczęściej kupują w sieci?
Jak wynika z raportu „E-commerce w Polsce 2018. Gemius dla e-Commerce Polska”, ubrania i dodatki to najchętniej wybierane produkty w e-sklepach. Odzież i akcesoria w sieci kupuje 64 proc. badanych. Polacy sięgają do e-sklepów również po książki, płyty i filmy (54 proc.) oraz bilety do kina i teatru (51 proc.).

Marketing, Aktualności • 07.08.2018

Droższe zakupy w sieci! Powód? Wysokie koszty dostawy
Niedziele wolne od handlu sprawiły, że popularne już zakupy w sieci stają się jeszcze bardziej popularne. Jednakże firmy kurierskie, z uwagi na brak rąk do pracy oraz rosnące ceny paliw podnoszą swoje stawki. Skutek? Koszty dostawy produktu wzrosły już o 20%
Analitycy Agencji Reutera rutynowo sprawdzili kwartalny raport z działalności amerykańskiego banku Wells Fargo. Okazało się, że w raporcie pojawił się niecodzienny powód zawiązania rezerwy na kwotę 8 milionów dolarów. Kwota ma być przeznaczona na… wynagrodzenie klientom poniesionych strat w wyniku zlicytowania ich domów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.08.2018

Kontrola RODO?! To mogą być oszuści!
W Twojej firmie pojawiła się niezapowiedziana kontrola Urzędu Ochrony Danych Osobowych? Uważaj to mogli być oszuści. Urząd ostrzega, że w firmach w ostatnim czasie pojawiają się osoby podszywające się pod kontrolerów UODO i zaleca zachowanie ostrożności. Prawdziwe kontrole jednak będą.
Przez krótki czas w oficjalnym sklepie Google Play dostępna była aplikacja o nazwie BZWBKlight, która podszywała się pod oryginalną aplikację Banku Zachodniego WBK. Można było ją także pobrać z innych miejsc w sieci, pojawiły się nawet reklamy tej aplikacji w popularnych serwisach internetowych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 02.08.2018

Reddit zhakowany – dwuskładnikowe uwierzytelnienie nie pomogło
Serwis Reddit, uznawany przez niektórych za anglojęzyczną wersję polskiego serwisu Wykop, padł ofiarą włamywaczy. Poinformowano o tym na oficjalnej stronie serwisu wraz z podaniem wielu istotnych szczegółów włamania. Okazuje się, że czas bezpiecznych kodów SMS już przeminął.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno