Bezpieczeństwo, Aktualności • 14.08.2018

Fakenews atakuje WhatsApp
Większość z nas instaluje aplikację WhatsApp, ponieważ mamy przekonanie o tym, że jest ona bezpieczna i pozwala zachować prywatność. Jak się okazuje nic bardziej mylnego.
Srogą karę będzie musiała ponieść spółka, która stosowała proceder pozyskiwania klientów podszywając się pod ich dotychczasowego operatora. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na firmę Nasza S.A. karę w wysokości aż 1,8 miliona złotych.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 14.08.2018

Gra komputerowa, która kopie kryptowaluty
Specjaliści ds. bezpieczeństwa firmy G DATA Software odkryli grę, która wykorzystuje komputery użytkowników do kopania kryptowalut.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 14.08.2018

Wirus zmusza Apple do przerwania pracy!
Wirus typu Malware zmusza dostawcę chipów dla korporacji Apple do przerwania pracy, skutkiem czego dostawy nowych Iphone-ów mogą być opóźnione.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 14.08.2018

Google i tak śledzi użytkowników swojego oprogramowania
Dziennikarze Associated Press przeprowadzili śledztwo, którego wyniki nie napawają optymizmem. Brak wyrażenia przez użytkownika zgody na udostępnianie swojej lokalizacji wcale nie oznacza, że Google nie będzie miało dostępu do tych informacji. Dzieje się tak z powodu mnogości aplikacji, które wykorzystują takie dane.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.08.2018

Niebezpiecznik.pl na Spotify!
Na Spotify pojawił się podcast „Na Podsłuchu” prowadzony przez ekipę portalu Niebezpiecznik.pl. Omawiane w nim są tematy związane z technologią, bezpieczeństwem i tym, co aktualnie dzieje się w cyberświecie.

Aktualności, Prawo • 13.08.2018

Nie będzie centralnego rejestru domen zakazanych
Ministerstwo Cyfryzacji wycofuje się z pomysłu na powstanie centralnego rejestru domen zakazanych, w którym miałyby się znaleźć witryny naruszające prawo. Minister cyfryzacji nie wyklucza jednak, że powrót do pomysłu stworzenia centralnego narzędzia umożliwiającego zablokowanie każdej witryny jest w przyszłości możliwy.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.08.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Antontech.pl
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika, za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce "Bezpieczny sklep".
Miliony użytkowników, konkurencyjne prowizje i atrakcyjny pakiet startowy dla nowych sprzedawców - tym Ceneo.pl, jeden z największych serwisów e-commerce w Polsce, chce przyciągnąć do siebie firmy z kategorii Handmade. Oferta pojawiła się po zapowiedzi, że z końcem sierpnia z sieci zniknie ważny gracz w tej kategorii, czyli serwis DaWanda.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 10.08.2018

Czy samochód zarządzany telefonem to bezpieczne rozwiązanie?
Żyjemy w czasach gwałtownego rozwoju IoT (Internet of Things), czyli internetu rzeczy. Szybka ekspansja technologii niesie ze sobą nie tylko znaczące udogodnienia, ale także nowe zagrożenia. Także takie, których producenci sprzętu, w tym samochodów, nie zdążyli nawet przewidzieć.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno