Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.08.2018

O tym, jak można stracić pensję
O ciekawym przypadku oszustwa informuje serwis zaufanatrzeciastrona.pl. Jeżeli na twoim koncie nie pojawi się regularny przelew od pracodawcy, to przyczyną może się okazać podmiana numeru konta do wypłat wynagrodzenia dokonana przez oszustów.

Marketing, Aktualności • 20.08.2018

Koniec sprzedaży kont Netflixa na Allegro!
Allegro zakazuje sprzedaży kodów umożliwiających dostęp do usług platform VOD takich jak np. Netflix czy całych kont, które są zdecydowanie tańsze niż abonament.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.08.2018

W nowym Androidzie nie będzie można nagrywać rozmów telefonicznych
W nowej odsłonie systemu operacyjnego Android 9 „Pie” nie będzie można nagrywać rozmów telefonicznych prowadzonych przez użytkowników smartfonów. W ten sposób Google ma zamiar zablokować kontrowersyjne z punktu widzenia prawa praktyki wzajemnego utrwalania treści rozmów przez dzwoniących.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 20.08.2018

Getin Bank ostrzega swoich klientów
Getin Bank opublikował ostrzeżenie, w którym uczula klientów na praktyki oszustów usiłujących przejąć dane do logowania w systemie bankowości internetowej.
Jest to nowy, choć stosunkowo banalny sposób wyłudzenia danych logowania do konta użytkownika. Wystarczy go „postraszyć” wyłączeniem konta, a następnie tak pokierować, by w procesie rzekomego potwierdzenia danych pozyskać jego poufne dane.
mBank ostrzega na swojej internetowej przed kolejną kampanią z fałszywymi e-mailami. Jej celem jest wyłudzenie poufnych danych: identyfikatora i hasła do serwisu transakcyjnego, numeru PESEL oraz nazwiska panieńskiego matki użytkownika.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.08.2018

Kod źródłowy Snapchata wyciekł i został opublikowany na GitHub
Snap- firma macierzysta Snapchat, ujawniła, że tegoroczna ​​aktualizacja do aplikacji społecznościowej przypadkowo wyeksponowała część kodu źródłowego.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.08.2018

Redcoon omyłkowo ujawnił adresy e-mail 180 osób
Okazuje się, że można usunąć dane osobowe na żądanie większej grupy osób w ten sposób, by jednocześnie każda z tych osób weszła w posiadanie danych innych osób proszących o to samo. Taka sytuacja zdarzyła się w sklepie internetowym Redcoon.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.08.2018

Google Play może przesyłać dane nie tylko przez Wi-Fi
Koncern Google wprowadził w nowych wersjach swojego sklepu opcję wykorzystywania danych mobilnych do ściągania aplikacji i innych treści. Wygląda na to, że ryzyko poniesienia znacznych kosztów wskutek niekontrolowanego zużycia pakietów danych jest obecnie znacznie mniejsze, niż kiedyś.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 16.08.2018

Koniecznie zmieńcie hasło do wi-fi
Rok 2017 stał pod znakiem włamań do sieci Wi-Fi obsługujących protokół WPA2. Atak był znany jako KRACK. Fakt ten wywołał duże zaniepokojenie i słusznie.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno