Marketing, Aktualności • 23.08.2018

Facebook kroi opcje targetowania, by uniknąć dyskryminacji
Jesienią zniknie z Facebooka ok. 5 tys. opcji targetowania treści. Reklamodawcy nie będą mogli ograniczać przekazów dla użytkownikow zainteresowanch m.in. buddyzmem, Paschą czy kulturą islamską. Wszystko po to, by uniknąć dyskryminacji grup etnicznych czy religijnych.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 23.08.2018

Google zaznacza wszystkie witryny HTTP jako „niezabezpieczone”
Nowy interfejs Chrome pomoże użytkownikom zrozumieć, że witryny HTTP nie są bezpieczne.

Aktualności, Prawo • 22.08.2018

Devil Energy Drink już wie, że zapłaci karę
Producent napoju Devil Energy Drink, firma Waterius, musi zapłacić karę w wysokości 60 tysięcy złotych orzeczoną prawomocnym wyrokiem sądowym. Firma przegrała sprawę o reklamę z hasłem „Ona już wie, co za chwilę będzie miała w ustach”, które miało silny podtekst seksualny.
Komisja Europejska pracuje nad przepisami prawa, które przymuszą portale i serwisy społecznościowe do usuwania terrorystycznych i ekstremistycznych treści już w ciągu godziny od ich oznaczenia.
Facebook usunął 652 strony, konta i grupy, które w jego ocenie były zaangażowane w zorganizowanych kampaniach dezinformacyjnych, które powstały w Iranie i krajach docelowych na całym świecie.
Fałszywe e-maile z informacją „potwierdzenie transakcji” trafiają do skrzynek wielu osób. Pobranie załącznika może mieć poważne konsekwencje.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 21.08.2018

TLBleed – czy to nowa luka w procesorach Intela?
Ben Graas z Uniwersytetu Vrije w Amsterdamie opisał i przedstawił lukę w zabezpieczeniach procesorów Intela, nazwaną roboczo TLBleed. O sprawie zrobiło głośno ze względu na nie tak dawno ujawnione podatności tych procesorów – Spectre i Meltdown, które przyczyniły się do wielu problemów. Czy nowe odkrycie wiąże się z równie poważnym zagrożeniem dla użytkowników?

Aktualności, Marketing • 21.08.2018

Wysokie koszty działalności sklepów internetowych
Większość konsumentów jest przekonana o tym, że decydując się na zakup towarów w Internecie będą mogli zapłacić niższą cenę z powodu niższych kosztów utrzymania sklepu internetowego. Okazuje się jednak, że w praktyce e-handel bywa droższy w prowadzeniu niż działalność stacjonarna.

Aktualności, Marketing • 21.08.2018

Kim jest współczesny programista?
Obecnie prawie 90% ofert pracy w IT skierowanych jest do programistów. Choć zawód ten kojarzy nam się z coraz większym prestiżem, wielu z nas ma mylne wyobrażenie tego, jak naprawdę wygląda praca w branży IT.
Dostawca sprzętu Hewlett Packard ogłosił alarm w sprawie dwóch luk w niektórych popularnych drukarkach, zachęcając klientów do aktualizacji sprzętu HP tak szybko, jak to możliwe.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno