Marketing, Aktualności • 03.09.2018

Facebook pomoże znaleźć pracę
Największy portal społecznościowy oficjalnie uruchomił w Polsce sekcję „Oferty pracy”. Nowa usługa ma wspomagać pracowników w poszukiwaniu pracy oraz pracodawców poszukujących kandydatów do pracy.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 03.09.2018

Jest nadzieja na bezpieczne samochody autonomiczne
Samochody autonomiczne (bezzałogowe) wyjadą na nasze drogi wcześniej, niż wielu z nas sądzi. Natomiast ciągle otwartym problemem pozostaje ich bezpieczeństwo.

Prawo, Aktualności • 03.09.2018

Prawie 2.5 tys. skarg za naruszenie RODO!
W ciągu 3 miesięcy obowiązywania RODO do Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) wpłynęło 2.4 tys. skarg na łamanie przepisów dotyczących ochrony danych osobowych. Warto dodać, że podobnych skarg w całym 2017 r. wpłynęło 2950!
Według agencji Bloomberg Google wykorzystuje dane o zakupach, które opłacane są z kart Mastercard. Gigant internetowy bada w ten sposób wpływ reklam na zwyczaje konsumentów z USA w świecie rzeczywistym.

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Nagranie białego szumu naruszyło prawa autorskie?
Szum biały (ang. white noise) to rodzaj szumu akustycznego o całkowicie płaskim widmie, kombinacja częstotliwości dźwiękowych o równych proporcjach. Można go bez większych problemów wygenerować elektronicznie i udostępnić w postaci nagrania audio. Czy można przy tym naruszyć czyjeś prawa autorskie?

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Koniec z blokowaniem kupujących z innych krajów UE
Na początku grudnia 2018 r. rozpocznie się stosowanie przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego, które wprowadza zakaz różnicowania klientów z terenu UE ze względu na przynależność państwową lub miejsce zamieszkania. Dzięki temu usługodawcy nie będą mogli blokować dostępu do swoich stron klientom spoza własnego kraju.

Prawo, Aktualności • 31.08.2018

Za zakupy w AliExpress zapłacisz VAT
Ministerstwo Finansów kontynuuje swoją politykę uszczelniania systemu podatkowego. Resort chce ściągać podatek od towarów i usług (VAT) od podatników dokonujących zakupów na chińskich portalach handlowych. Najczęściej odwiedzanym przez Polaków serwisem tego typu jest AliExpress.
Spotify, Epic Games czy Netflix – to tylko przykłady wielkich firm, które postanowiły opuścić oficjalne kanały dystrybucji swoich aplikacji dla urządzeń mobilnych. Chodzi o uniknięcie wysokich marż opłacanych dla Google Play czy Apple Store.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 30.08.2018

Wraca oszustwo na aktywowaną usługę CentrumGier Online
O oszustwie informowaliśmy w listopadzie 2017 r. Tym razem wraca ono w nowej, udoskonalonej odsłonie. Próba wyłudzenia danych od ofiary wygląda nieco bardziej wiarygodnie niż poprzednio.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 30.08.2018

Luka Zero-Day w zabezpieczeniach systemu Windows!
Na tweeterze @SandboxEscaper została ostatnio opublikowana wiadomość o świeżo ujawnionej luce zero-day, w której autor nie kryje swojej frustracji, jaką wywołuje u niego stosowany przez Microsoft proces ujawniania błędów w oprogramowaniu.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno