Aktualności, Bezpieczeństwo • 10.09.2018

Prywatność danych zagrożona porozumieniem „Five Eyes”!
Administracje rządowe krajów będących sygnatariuszami porozumienia „Five Eyes” wypowiedziały wojnę szyfrowaniu, widząc w nim zagrożenie dla własnych interesów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.09.2018

Oszuści podszywają się pod MediaMarkt. Uwaga na fałszywe SMSy
Znana niemiecka sieć marketów z elektroniką i sprzętem AGD ostrzega przed falą fałszywych wiadomości SMS, które informują o rzekomej promocji. Wiadomość zawiera link, którego pod żadnym pozorem nie wolno naciskać. MediaMarkt ostrzega, iż nie prowadzi w ten sposób żadnej akcji i nie jest jej autorem.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.09.2018

Czeski przekręt na hasło „1234”
Jak podaje czeski portal idnes.cz, sąd w Cieplicach (Teplice) skazał dwoje oszustów na kary 2 i 3 lat więzienia za kradzież SMS-ów o wartości ponad 100 000 PLN. Odkryli oni sposób zarabiania na domyślnym haśle „1234”, w czym pomogła im konfiguracja usługi Vodafone.

Marketing, Aktualności • 07.09.2018

Fake news mocno zachwiał kursem bitcoina
Przed dwoma dniami portal Business Insider doniósł iż Goldman Sachs odkłada tymczasowo plany utworzenia kryptowalutowego „trading desku”. Bank zaprzeczył tym informacjom, jednak kurs kryptowaluty zdążył pójść ostro w dół.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.09.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: karela-sklep.eu
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 07.09.2018

Atak na kluczowe infrastruktury w Wielkiej Brytanii jest nieuchronny?
Kluczowe infrastruktury krajowe, takie jak – m.in. – sektor energetyczny, transport publiczny, centra handlowe, rząd i resort obrony oraz usługi medyczne, zostały w ostatnich latach wielokrotnie zaatakowane. Powodem były liczne luki w zabezpieczeniach i brak szyfrowania danych.

Aktualności, Prawo • 06.09.2018

YouTube przeciwko „Acta 2.0”
Choć nie można tego jeszcze nazwać oficjalnym stanowiskiem serwisu, do protestu przeciwko nowej dyrektywie w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym przyłączył się dyrektor naczelny YouTube, Robert Kyncl.

Marketing, Aktualności • 06.09.2018

Instagram wprowadzi samodzielną aplikację zakupową
Zakupy na platformie Instagram nie są już dziś niczym niezwykłym. Tym razem jednak platforma należąca do Facebooka ma zamiar wprowadzić własną aplikację, która najprawdopodobniej będzie nazywać się IG Shopping.
Krytyczna luka, umożliwiająca zdalne wykonanie kodu na serwerze Facebooka, została niedawno załatana po tym, jak analityk bezpieczeństwa Daniel „Blaklis” Le Gall zgłosił ją, przedstawiając proof-of-concept (PoC).

Marketing, Aktualności • 06.09.2018

Allegro Smart strzałem w dziesiątkę
Największy polski portal handlowy udowadnia, iż stać go na odważne posunięcia i że wciąż walczy o utrzymanie swojej pozycji na rynku. Tydzień temu serwis wprowadził nową usługę o nazwie Allegro Smart, z której skorzystało już 100 tys. użytkowników portalu. W ten sposób sprzedano ponad 850 tysięcy produktów.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno