Prawo, Aktualności • 12.09.2018

Jest projekt KE w sprawie zniesienia zmiany czasu
Komisja Europejska przedstawiła w środę projekt przepisów w sprawie zniesienia sezonowych zmian czasu w Europie. Zgodnie z propozycją przestawienie zegarków odbyłoby się ostatni raz w 2019 roku, a kraje UE mogłyby wybrać, który czas będzie ostatecznie w danym kraju stosowany.
W nowoczesnych domach stosowana jest szeroka gama produktów typu IoT (internet rzeczy). Luki w zabezpieczeniach tych urządzeń mogą dla zwykłego użytkownika oznaczać katastrofę.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 12.09.2018

Macademian Girl ofiarą hakerów!
Sieć społecznościowa oraz strona internetowa blogerki Macademian Girl został zostały przejęte przez hakerów, a na ich łamach pojawiają się sprośne zdjęcia.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

Masz Teslę? Włamywacze mogą ją przejąć w dwie sekundy
Serwis Wired donosi, że belgijscy specjaliści przełamali zabezpieczenia kryptograficzne kluczyków używanych między innymi w Tesli i McLarenie. Hasło „40 bitów powinno wystarczyć każdemu” okazało się nieaktualne.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

Czy grożą nam akustyczne ataki na smartfony?
Naukowcy twierdzą, że to możliwe. Z użyciem dźwięków wydawanych przez smartfon można wykradać hasła i gesty zabezpieczające urządzenie przed osobami niepowołanymi.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

Raport przewiduje nowe „trendy” w cyberbezpieczeństwie
Future Today Institute, organizacja, która dostarcza prognozy na temat tego, w jaki sposób powstająca technologia zakłóci działalność i zmieni pracowników, ponownie przyjrzała się swoim analizom. Dyrektorzy ds. bezpieczeństwa cybernetycznego mogą nie być zachwyceni prognozami.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 11.09.2018

Wyciek danych w NEO24.PL
Administrator sklepu NEO24.pl przeprowadził kampanię informacyjną wśród swoich klientów, dotyczącą prawdopodobnego wycieku ich danych osobowych. Zgodnie z wymogami RODO administrator danych osobowych jest zobowiązany do poinformowania o wycieku danych najpóźniej w ciągu 72h od zdarzenia.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.09.2018

TOP 10 zagrożeń w sieci
G Data Security Labs opublikowała raport dotyczący zagrożeń w sieci internetowej w pierwszej połowie 2018 roku. Raport obejmuje kilka krajów europejskich, w tym Polskę.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.09.2018

Policyjne krótkofalówki na bakier z ochroną danych osobowych
Jak zauważa w swoim artykule serwis niebezpiecznik.pl, w rodzimej Policji wciąż w powszechnym użytku znajdują się nieszyfrowane, niezabezpieczone urządzenia komunikacyjne.

Marketing, Aktualności • 10.09.2018

Młodzi Amerykanie rezygnują z Facebooka
Ostatnie afery i związane z największym portalem społecznościowym skandale nie przysłużyły się popularności Facebooka. Według badań 26 proc. młodych Amerykanów w wieku pow. 18 lat wykasowało aplikację Facebooka ze swoich smartfonów, a 42 proc. zrobiło sobie dłuższą przerwę od aktywności na portalu.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno