Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.09.2018

Uwaga na MEGA – złośliwy dodatek do przeglądarki
Specjaliści od bezpieczeństwa firmy Eset ostrzegają przed kolejną próbą kradzieży danych internautów. Zagrożeniem jest popularne rozszerzenie do przeglądarki zainfekowane wirusem.

Prawo, Aktualności • 17.09.2018

Bezdotykowy dowód osobisty dostępny będzie w 2019 r.
Od marca przyszłego roku pojawią się w naszym kraju nowe dowody osobiste. Będą znacznie nowocześniejsze od istniejących obecnie. Dzięki nim można będzie potwierdzić tożsamość bezdotykowo.
Źle wdrożona technologia wczesnego wykrywania ataków hackerskich (EDR), zamiast pomagać może obniżyć poziom bezpieczeństwa w przedsiębiorstwie.
O tym, że anonimowość w Internecie jest złudna przekonał się 34-latek z Bytowa. Po trzech latach od zamieszczenia w sieci wpisu nawołującego do nienawiści stanie za to przed sądem.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 14.09.2018

Mobilne Safari podatne na atak
Rafay Baloch, pakistański specjalista od bezpieczeństwa w Internecie, zamieścił na swoim blogu informację o poważnej dziurze w mobilnej wersji Safari. Problem dotyczy możliwej podmiany informacji wyświetlanej na pasku adresowym przeglądarki.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 14.09.2018

Przedsiębiorstwa mają problem z zarządzaniem bezpieczeństwem?
Nie ma wątpliwości, że w ostatnich latach wzrosła świadomość znaczenia cyberbezpieczeństwa dla pomyślnego rozwoju firm. Stało się tak dzięki nagłośnieniu wielu przypadków wycieku danych. Sytuacja wcale jednak nie wygląda różowo.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 13.09.2018

Uwaga na fałszywe faktury z ZUS!
Na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych pojawiło się ostrzeżenie o nowej kampanii przestępczej. Oszuści informują swoje ofiary o konieczności opłacenia faktury wystawionej rzekomo przez ZUS, której otwarcie powoduje zainfekowanie komputera.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.09.2018

Szybka reakcja Ikea na błąd w oprogramowaniu infokiosków
Jak podaje serwis Niebezpiecznik, adresy osób korzystających ze zniżek w Ikei można było poznać podając w infokiosku imię, nazwisko, datę urodzenia i kod pocztowy. Na szczęście problem został usunięty w tym samym dniu, w którym został zgłoszony firmie.
Szacuje się, że na całym świecie w latach 2016-2017 5% małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) padło ofiarą ataków wykorzystujących oprogramowanie szantażujące (ang. ransomware). Według 97% dostawców usług internetowych, liczba takich ataków rośnie z roku na rok.

Aktualności, Prawo • 12.09.2018

Parlament Europejski poparł Acta 2.0
Europarlament poparł dyrektywę dotyczącą praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, zwaną „Acta 2.0”. Za projektem zagłosowało 438 europosłów, przeciw było 226 posłów, zaś 39 wstrzymało się od głosu. Tym samym dyrektywa wkrótce wejdzie w życie.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno