Operatorzy sieci komórkowych wydają duplikaty kart SIM oszustom, którzy za pomocą różnych metod podszywają się pod swoje ofiary. W ten sposób przestępcy przechwytują numer telefonu, który może być wykorzystywany do autoryzacji operacji na rachunku bankowym. Kto wówczas odpowiada za wyprowadzenie środków z konta ofiary? Czy ofierze można zarzucić rażące niedbalstwo w zakresie zabezpieczenia swoich danych?
Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Weijinga W., dyrektora sprzedaży Huawei w Polsce oraz Piotra D – pracownika Orange Polska. Obaj podejrzani są o współpracę z chińskimi służbami specjalnymi.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.01.2019

5 porad dla pracodawców, dzięki którym złożą PIT-11 na czas
W świetle najnowszych przepisów pracodawcom pozostały jedynie 3 tygodnie na złożenie do urzędu skarbowego PIT-11. Co zrobić, aby szybko i bez problemu zdążyć na czas?
Klienci popularnego, amerykańskiego sklepu internetowego z odzieżą DiscountMugs.com, którzy w ciągu czterech miesięcy ubiegłego roku dokonywali w nim zakupów, teraz otrzymują wysyłane z witryny sklepu niepokojące powiadomienia.
Jak poinformował Tygodnik Kurier Gmin, internetowi przestępcy wyłudzają pieniądze, posiłkując się nową metodą. Informację tę potwierdza policja w Wołowie.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 10.01.2019

O tym, jak operator sieci komórkowej sklonował numer telefonu
Serwis niebezpiecznik.pl opisuje historię użytkownika, którego numer telefonu zaczął funkcjonować w innej sieci. Przez pewien czas na ten sam numer można było dodzwonić się do dwóch różnych osób.
Co roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy jednoczy ludzi wokół słusznego celu. Tak potężne wydarzenie angażujące pracę tysięcy osób wymaga odpowiedniej organizacji.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.01.2019

Ze sklepu Google Play znika 85 złośliwych aplikacji
To efekt raportu przedstawionego przez ekspertów z firmy Trend Micro, specjalizujących się w zakresie bezpieczeństwa aplikacji na urządzenia mobilne.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.01.2019

Oszuści podszywają się pod Netflix
Tym razem na celowniku cyberoszustów znaleźli się użytkownicy Netfliksa. Atak miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, co jednak nie oznacza, że europejscy abonenci platformy mogą czuć się bezpiecznie. W Polsce abonament Netflix płaci według jednego z szacunków ok. 760 tys. osób – one też mogą być odbiorcami fałszywych wiadomości.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 09.01.2019

Koniec zabezpieczeń Captcha?
Niedawno opublikowane wyniki badań pokazują, że niektóre rodzaje zabezpieczeń captcha stały się przestarzałe. Powód: maszyny nauczyły się, jak je omijać.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno