Przed przedsiębiorcami kolejna ważna zmiana w przepisach. Polski rząd przygotowuje się do wprowadzenia obowiązku posiadania kas fiskalnych online. Dzięki temu nowemu rozwiązaniu fiskus uzyska szybki dostęp do informacji o transakcjach dokonywanych przez polskich przedsiębiorców. Czasu pozostało niewiele, czy sprzedawcy i usługodawcy są na to przygotowani?

Aktualności, Bezpieczeństwo • 24.09.2018

Awaria home.pl, nie działają strony www i poczta
Dziś, tj. 24 września 2018 r. doszło do awarii serwisu home.pl. Wiele stron internetowych hostingowanych przez serwis nie działa, nie funkcjonuje także poczta internetowa.
Rozpoczęły się testy oficjalnej rządowej aplikacji sprawdzającej prędkość połączenia internetowego. Jej finalna wersja pozwoli udowodnić dostawcy, że parametry jego łącza nie są zgodne z umową.

Aktualności, Marketing • 21.09.2018

Twórcy niezależni mogą sami publikować utwory na Spotify
Od wczoraj niezależni twórcy mają możliwość samodzielnego publikowania swoich utworów na platformie Spotify. Odpadła konieczność bycia reprezentowanym przez wytwórnię.

Prawo, Aktualności • 21.09.2018

Koniec z geoblokadą! Co to oznacza dla sprzedawców?
Od 3 grudnia 2018 r. zaczną obowiązywać przepisy rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/302 zakazujące blokowania geograficznego przez sklepy internetowe. Co to oznacza dla sprzedających?
Ebay ogłosił, że polscy konsumenci będą czekać tylko 15-18 dni roboczych na przesyłki z Chin. Tyle potrwa dostawa w ramach nowej usługi wysyłkowej o nazwie SpeedPAK.

Aktualności • 20.09.2018

Poczta Polska rezygnuje z usługi telegramu
Z dniem 1 października 2018 r. nie będziemy już mogli wysyłać telegramów. Znamienne jest, o że decyzji poinformowano na twitterze – uważanym za następcę tej przestarzałej usługi.

Aktualności, Marketing • 20.09.2018

Yahoo rozlicza się z 47 milionów dolarów
Wszyscy pamiętamy – wywołujący masową histerię – historyczny już atak na Yahoo. Pod koniec 2017 r. portal internetowy ostatecznie potwierdził, że po rzekomo sponsorowanym przez państwo ataku, wszystkie konta użytkowników zostały naruszone. Ucierpiało 3 miliardy użytkowników. Dla uzmysłowienia sobie tej liczby dodajmy, że w 1959 r. cała populacja ludzka wynosiła właśnie 3 miliardy.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 20.09.2018

Nowe zagrożenie! Skill Squatting za pośrednictwem Amazon Echo?
Problemy komunikacyjne są częstą przypadłością wielu ludzi, a każdemu z nas raz na jakiś czas zdarza się coś źle usłyszeć. W tym kontekście Amazon Echo także przejęło pewne ludzkie cechy. Zespół badawczy z Uniwersytetu Illinois przyjrzał się bliżej Echo, oprogramowaniu Alexa oraz potencjalnym nadużyciom jej funkcji (skillów). Wnioski ze swojej pracy badacze przedstawili na konferencji Usenix.

Marketing, Aktualności • 19.09.2018

PayPal Checkout w Polsce
W naszym kraju debiutuje usługa Paypal Checkout. To rozwiązanie jest przeznaczone dla e-sklepów, integruje w sobie usługę ze stroną sklepu oraz prezentuje metody płatności.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno