Aktualności, Bezpieczeństwo • 15.10.2018

Masz kamerę Xiongmai? Wyłącz ją natychmiast!
Właściciele produkowanych przez Hangzhou Xiongmai Technology urządzeń monitorujących zachęcani są do natychmiastowego wycofania ich z użytku.
Od początku nowego roku w Niemczech zacznie obowiązywać nowa ustawa o opakowaniach (VerpackG). Nowe prawo zobowiązuje przedsiębiorców handlujących na terenie Niemiec do rejestracji swojej działalności w rejestrze opakowań. Brak zgłoszeń może oznaczać poważne konsekwencje finansowe!
Nie każdego stać na skorzystanie z pomocy profesjonalnego pełnomocnika – adwokata czy radcy prawnego. Taka pomoc często bywa konieczna przy sporządzaniu pism procesowych oraz przed sądem w trakcie postępowania. Dla tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na profesjonalną pomoc prawną z wyboru, otwarta jest opcja skorzystania z pomocy z urzędu.
To już kolejny raz, gdy na skrzynki Polaków trafiają podobne maile z próbą wyłudzenia okupu. Tym razem oszuści twierdzą, że dysponują nagraniami, na których widać użytkownika dokonującego czynności intymnej.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 12.10.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: bewox.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.

Prawo, Aktualności • 12.10.2018

Jazda bez dowodu rejestracyjnego tylko teoretycznie
Od 1 października wprowadzono przepisy, które umożliwiają polskim kierowcom poruszanie się po kraju bez konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego. Nowe przepisy teoretycznie miały ułatwić nam życie. Niestety w praktyce mogą przysporzyć problemów.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 11.10.2018

Hakerzy podszywający się pod ZUS dziś wybrali Kruka
Jak donosi serwis zaufanatrzeciastrona.pl ci sami oszuści, którzy wczoraj rozsyłali wiadomości podszywając się pod Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w dzisiejszych mailach podają się za windykatorów firmy Kruk.

Prawo, Aktualności • 11.10.2018

Nieaktualna klauzula w CV. Co dalej?
Nie ma najmniejszych wątpliwości, iż w szukając pracy, jesteśmy zmuszeni do podania swoich danych osobowych potencjalnemu pracodawcy lub rekruterowi. Powszechnie przyjętą praktyką jest zamieszczanie klauzuli o zgodzie na przetwarzanie danych w CV lub liście motywacyjnym. Powstaje jednak pytanie co w przypadku, gdy zawarta w CV klauzula wskazuje „starą” ustawę o ochronie danych osobowych z 1997 roku, a nie rozporządzenie RODO?

Prawo, Aktualności • 11.10.2018

CDA.pl na czarnej liście w USA. Słusznie czy nie?
Kiepskie informacje zza ocena dla cda.pl, na chwilę przed debitem na giełdzie. MPAA - stowarzyszenia amerykańskich studiów filmowych uznało, że polski serwis łamie prawa autorskie.
Afera związana z instalowaniem przez chiński wywiad miniaturowych urządzeń szpiegujących na podzespołach komputerowych zatacza coraz szersze kręgi. Na sprzęcie produkowanym w Chinach przez firmę Supermicro znajdowane są kolejne dodatkowe, podejrzane elementy hardware.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno