Do Internetu wyciekło ponad 3000 skanów paszportów. Ofiarami są Polacy, którzy ubiegali się o wizę do Wietnamu, korzystając w tym celu z serwisu Wietnamwiza.com.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 16.01.2019

Bezpieczeństwo w służbie zdrowia
Jak donosi Bitdefender, skutkiem naruszenia bezpieczeństwa danych, amerykańskie jednostki ochrony zdrowia poniosły w ostatnich latach straty większe niż jakakolwiek inna branża. Średni koszt utraconego lub ujawnionego rekordu danych wyniósł 408 dolarów.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.01.2019

Zhakuj legalnie Teslę i zgarnij ją jako nagrodę
W Vancouver w Kanadzie odbywa się konkurs o nazwie Pwn2Own. Można w nim wygrać Teslę Model 3, o ile się złamie zabezpieczenia samochodu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 15.01.2019

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: mediaekspert24.pl
Na chwilę obecną nie są nam znane opinie dotychczasowych klientów. Jednak sklep posiada cechy, które w naszej ocenie należy uznać za co najmniej podejrzane.
75-letnia mieszkanka Bielska-Białej dała się nabrać na telefoniczne wyłudzenie metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze już zablokowali rachunek bankowy przestępcy.
Martin Gottesfeld, 34-letni mieszkaniec Massachusetts, otrzymał wyrok 10 lat pozbawienia wolności. Zapadł on w procesie wytoczonym z powodu cyberataku na szpital dziecięcy w Bostonie.
Nie milkną echa afery związanej z zatrzymaniem pracowników Huawei i Orange podejrzanych o szpiegostwo na rzecz Chin. ABW przygotowało dla polskich urzędników rekomendacje w sprawie korzystania z produktów i usług chińskich firm telekomunikacyjnych.
Prawie 100 proc. dużych i średnich firm w Polsce przyznaje, że gromadzi dane. Ważniejsze jest jednak, że aż 60 proc. zapytanych deklaruje ich wykorzystanie w analityce biznesowej.
Internet rzeczy coraz częściej pojawia się w różnych branżach, administracji rządowej i codziennym życiu obywateli. Obserwujemy, jak dane generowane przez podłączone do sieci urządzenia pomagają firmom działać wydajniej, kontrolować procesy biznesowe i podejmować decyzje w czasie rzeczywistym.
Jak co roku, eksperci Axis Communications typują trendy, które będą kształtować branżę nowych technologii, szczególnie w zakresie monitoringu i zabezpieczeń. Kilka kluczowych kierunków pojawiło się już w zeszłorocznym zestawieniu, a ze względu na swój potencjał i nośność będą naturalnie rozwijać się także w tym roku.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno