Bezpieczeństwo, Aktualności • 08.11.2018

Klienci PKO BP ofiarami cyberprzestępców
Oszuści internetowi nie próżnują. Tym razem ich ofiarą padli klienci największego polskiego banku - PKO BP S.A. Cyberprzestępcy przeprowadzili kampanię mailingową, podszywając się pod powyższy bank. Osoby, które uwierzyły w autentyczność wiadomości, nieświadomie udostępniły przestępcom swoje dane do logowania w serwisie bankowości elektronicznej, a co się z tym wiąże również pieniądze z konta.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 07.11.2018

Szyfrowane sprzętowo dyski SSD mogą być zagrożone
Badanie przeprowadzone przez holenderskich naukowców ujawnia, że sprzętowe szyfrowanie w wielu modelach dysków SSD może się okazać niewiele warte. Szyfrowanie takie można ominąć, uzyskując bezpośredni dostęp do treści, a co gorsza BitLocker używa domyślnie właśnie wariantu sprzętowego!

Aktualności, Bezpieczeństwo • 07.11.2018

Od grudnia 2018 Ad-block w Chrome będzie blokować strony w całości
Google zaostrza walkę z ze stronami internetowymi, które epatują nieetycznymi reklamami. Ad-block zamiast analizować i blokować takie reklamy wybiórczo, będzie blokował strony w całości.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.11.2018

Wezwanie do zapłaty za naruszenie RODO! To próba oszustwa!
Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) ostrzega przed wezwaniami do zapłaty za rzekome nieprawidłowości w stosowaniu RODO. W ostatnim okresie sporo przedsiębiorców dostało tego rodzaju wiadomości.

Prawo, Aktualności • 07.11.2018

Zgoda jako podstawa przetwarzania danych osobowych
Zgoda osoby, której dane dotyczą to najbardziej wyraźna podstawa prawna przetwarzania danych osobowych. Warto jednak wiedzieć, że administrator musi spełnić wymogi prawne, aby mógł legalnie przetwarzać dane.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.11.2018

Uważajcie na sklep: sklepnecik.pl
Pojawia się coraz więcej negatywnych opinii klientów tego sklep, które dotyczą głównie niezrealizowanego zamówienia. Uważajcie podczas zakupów.
Bitdefender udostępnił na swojej oficjalnej stronie internetowej deszyfrator dla ofiar wirusa szantażującego GrandCrab. Od dzisiaj poszkodowani nie muszą już płacić przestępcom milionów dolarów okupu.
Jest szansa na zakończenie jeszcze w tym roku prac nad podatkiem od usług cyfrowych dla największych firm działających w Unii Europejskiej. Projekt tego podatku zakłada, że firmy internetowe będą płacić podatek tam, gdzie zarabiają, a nie tam, gdzie są zarejestrowane.
Urządzenia internetu rzeczy (IoT) coraz śmielej wkraczają w nasze codzienne życie. Wg raportu firmy analityczno-konsultingowej Ovum, w 2021 roku średnia liczba urządzeń IoT przypadająca na gospodarstwo domowe osiągnie wartość 8,7.
Każdemu może przytrafić się pomyłka w przelewie bankowym. Pieniądze mogą trafić do niewłaściwej osoby (błąd w numerze rachunku bankowego) bądź suma przelewu może zostać błędnie wpisana (błąd w kwocie przelewu). Czy jest możliwość odzyskania takich pieniędzy i co robić, gdy właśnie nam się przydarzy taka wpadka?

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno