Aktualności, Bezpieczeństwo • 14.11.2018

Sezon obniżek w e-sklepach. Uwaga na podejrzane sklepy!
11 listopada, aż 1,4 mln Polaków odwiedziło AliExpress! Dlaczego? Ponieważ w Chinach był obchodzony Dzień Singla, a z tej okazji platforma przygotowała szereg zniżek dla swoich klientów!

Aktualności, Bezpieczeństwo • 14.11.2018

Holenderska policja złamała zabezpieczenia IronChat!
Holenderska policja podała do wiadomości publicznej, że złamała szyfrowanie komunikatora IronChat i w czasie rzeczywistym śledziła rozmowy ponad 100 przestępców. Przechwyciła również 258 tys. zaszyfrowanych wiadomości.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 13.11.2018

MON pracuje nad powołaniem wojska obrony cyberprzestrzeni
W ubiegłym tygodniu Komisja Obrony Narodowej debatowała na temat procesu budowy kwalifikacji i gotowości do działań w obszarze cyberprzestrzeni. Sugeruje się, że celem ministerstwa jest powołanie nowego rodzaju sił zbrojnych – wojska cybernetycznego.

Marketing, Aktualności • 13.11.2018

Mobilność na wyciągnięcie ręki
Urządzenia mobilne stały się niezbędne w każdej nowoczesnej firmie. Zwiększają one wydajność pracy, a także łatwość dostępu do klienta, lecz z drugiej strony wymagają od przedsiębiorstwa większych nakładów finansowych, które z czasem będzie trzeba ponosić częściej, ze względu na skracający się cykl życia produktu. Czy mobilność faktycznie musi wiązać się z dużymi kosztami? Okazuje się, że nie.

Aktualności, Prawo • 12.11.2018

List polecony na e-mail w Poczcie Polskiej od 2020 roku
Poczta Polska zapowiada wprowadzenie nowej usługi. Doręczanie listów elektronicznych w formie e-mail ma być uruchomione od 1 stycznia 2020 roku.

Prawo, Aktualności • 11.11.2018

Doręczenie fikcyjne – co to znaczy?
Instytucja tzw. doręczenia fikcyjnego funkcjonuje w polskim prawie zarówno w postępowaniu cywilnym, administracyjnym jak i karnym. Doręczenie fikcyjne nie jest terminem prawnym, a jedynie umownym sposobem opisania procedury, w której mimo braku doręczenia właściwego lub zastępczego uznaje się, że skutek doręczenia nastąpił. Nazwa „fikcyjne” może być dla wielu obywateli myląca, gdyż „fikcja” sugeruje zazwyczaj oderwanie od rzeczywistości. Tymczasem skutki doręczenia fikcyjnego w praktyce często okazują się dla adresata nie tylko realne, ale przed wszystkim bolesne.
Wolny poniedziałek 12 listopada br. dla wielu Polaków oznacza dłuższy niż zwykle weekend. Czy dodatkowy wolny dzień oznacza przerwy w funkcjonowaniu oddziałów banków oraz bankowych usług internetowych?
Rosyjscy hakerzy wystawili na sprzedaż ogromną bazę 120 milionów kont należących do użytkowników społecznościowego giganta. Większość kont należy do osób pochodzących z Ukrainy i Rosji, ale naruszenie nie ominęło także użytkowników z innych krajów, w tym Wielkiej Brytanii, USA i Brazylii.
Według nieoficjalnych informacji podanych przez Matta Navarra, byłego dziennikarza serwisu The Next Web i eksperta branży social media, Facebook planuje wprowadzenie w komunikatorze Messenger funkcji pozwalającej użytkownikowi na usuwanie wysłanych wiadomości tekstowych. Nadawcy mają otrzymać limit 10 minut na usunięcie pomyłkowej korespondencji.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 08.11.2018

Chwilę po wydaniu iOS 12.1 wykryto lukę w iphonie
Wraz z aktualizacją iOS 12 do wersji 12.1, Apple łata lukę w S/MIME (mechanizm szyfrowania i podpisywania poczty email), pozwalającą zresetować iphone za pomocą złośliwego kodu umieszczonego na odwiedzanej stronie internetowej oraz umożliwiającą nieautoryzowany dostęp do zdjęć i notatek, z pominięciem blokady ekranu.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno