Sąd Okręgowy w Świdnicy utrzymał wyrok pierwszej instancji skazujący oskarżonego za utrudnianie dostępu do sytemu komputerowego obsługującego pracę sklepu internetowego. Oskarżony składał masowo fałszywe zamówienia, co utrudniało funkcjonowanie sklepu.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 17.11.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: santos24.net
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Podczas konkursu z dziedziny cyberbezpieczeństwa o nazwie Mobile Pwn2Own odbywającym się w Tokio, drużyny hakerskie rywalizowały w łamaniu zabezpieczeń popularnych smartfonów. Zespół F-Secure MWR Labs wykrył luki w zabezpieczeniach smartfonów Xiaomi Mi6 oraz Samsung Galaxy S9.
Wielu właścicieli iPhonów zobaczyło na ekranach swoich urządzeń komunikat informujący, że ich Apple ID został zablokowany. W sieci zawrzało od podejrzeń.
Na Facebookowych stronach związanych z prawem pojawiło się dziś zdjęcie szkolnego ogłoszenia. Dyrekcja jednej ze szkół zabrania uczniom ładowania w gniazdkach elektrycznych jakiegokolwiek sprzętu elektronicznego, cytując przepisy kodeksu karnego dotyczące kradzieży energii.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 15.11.2018

Przeglądanie stron z pornografią przyczyną zainfekowania wirusem
Przeprowadzone w Earth Resources Observation and Science Center (EROS Center), amerykańskim centrum badawczym zajmującym się monitorowaniem zasobów Ziemi, śledztwo w sprawie podejrzanego ruchu sieciowego ujawniło rażące zaniedbania pracowników w obszarze zarządzania bezpieczeństwem.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 15.11.2018

Wzrost liczby cyberataków na urządzenia z systemem Android
Analitycy firmy G DATA zidentyfikowali około 3,2 miliona nowych złośliwych aplikacji do końca trzeciego kwartału 2018 roku, co stanowi wzrost o ponad 40 procent w porównaniu z analogicznym okresem w roku ubiegłym.

Marketing, Aktualności • 14.11.2018

Eksperymentalna sieć 5G w 20 miastach Polski
Urząd Komunikacji Elektronicznej wytypował w naszym kraju 20 miast, w których ruszy eksperymentalna sieć telekomunikacyjna piątej generacji. To nowy standard przekazywania danych, posiadający wyższą przepustowość niż stosowane do tej pory rozwiązania 4G.
Kiedy umowa będzie stanowiła podstawę prawną do przetwarzania danych osobowych?
Popularność Elona Muska została wykorzystana przez przestępców do próby wyłudzenia od naiwnych użytkowników Twittera wpłat w bitcoinach – poinformował Business Insider.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno