Bezpieczeństwo, Aktualności • 03.12.2018

Święta żniwem dla hakerów
Szał świątecznych zakupów to okres wzmożonej aktywności zarówno złodziei kieszonkowych w sklepach jak i niewidocznych gołym okiem hakerów. Specjaliści ostrzegają, że ze względu na coraz bardziej popularną formą zakupów dokonywanych przez Internet, w tym roku może znowu wzrosnąć ilość oszustw związanych z zakupami online.
Irlandzki urząd ochrony danych osobowych przeprowadził audyt, który wykazał bezprawne posłużenie się przez firmę LinkedIn bazą około 18 milionów adresów mailowych.

Prawo, Aktualności • 02.12.2018

Prawo do odmowy złożenia zeznań w sądzie
W poprzednim wpisie poruszyliśmy temat wezwania do stawiennictwa w sądzie w charakterze świadka. Tym razem skupimy się na tym komu i w jakich okolicznościach przysługuje prawo do odmowy złożenia zeznań lub odmowy odpowiedzi na poszczególne pytania. Zaczynamy od postępowania cywilnego.
Od 1 grudnia 2018 roku Urząd Kontroli Elektronicznej umożliwi skorzystanie z narzędzia o nazwie PRO Speed Test. Dzięki tej aplikacji będzie można reklamować u usługodawców parametry połączenia internetowego.
Ministerstwo Cyfryzacji zawarło porozumienie z Facebookiem, na mocy którego polscy użytkownicy tego portalu społecznościowego będą mogli odwołać się od decyzji dotyczącej zablokowania profilu lub usunięcia opublikowanych wpisów.
O tym, że sztuczna inteligencja zastąpi nas w wielu zawodach, a także codziennych czynnościach mówi i pisze się wiele. Zgodnie z raportem McKinsey Global Institute do 2030 roku będzie miała wpływ na 800 mln miejsc pracy.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 30.11.2018

Bezpieczny duet AV + AI
Według statystyk obecnie aż 25% wydatków na technologię obejmuje inwestycję w rozwiązania wykorzystujące sztuczną inteligencję.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 30.11.2018

Nowoczesne drukarki na celowniku cyberprzestępców
Niewielu zdaje sobie sprawę z tego, że współczesne drukarki mogą zostać wykorzystane przez przestępców – na równi z innymi urządzeniami IoT – jako najsłabsze ogniwo w ochronie bezpieczeństwa sieciowego. Dlatego coraz częściej stają się celem ataków.

Aktualności, Bezpieczeństwo • 29.11.2018

Awaria w systemie bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego
Jeżeli dzisiaj nie mogliście lub dalej nie możecie skorzystać z bankowości elektronicznej ING Banku Śląskiego – nie jest to problem po waszej stronie. Od godzin popołudniowych trwa usuwanie skutków poważnej awarii, do jakiej doszło w tym banku.
O tej podstawie prawnej do przetwarzania danych osobowych, bardzo dużo osób zapominało informując, iż po wejściu w życie RODO z kroplówek pacjentów w szpitalach konieczne będzie usuwanie ich …… imion i nazwisk.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno