Przetwarzanie danych osobowych jest zgodne z prawem gdy jest realizowane przez organy i podmioty publiczne. Przedostatnia podstawa prawna do legalnego przetwarzania danych osobowych jest skierowanego do podmiotów ze sfery „imperium” (tj. podmioty administracji publicznej).

Aktualności, Bezpieczeństwo • 10.12.2018

Zorganizowana grupa cyberprzestępców sieje spustoszenie
Organizacja cyberprzestępców „London Blue” przeprowadziła serię internetowych oszustw, których ofiarami są dyrektorzy finansowi, księgowi i kontrolerzy znanych przedsiębiorstw.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 10.12.2018

Zalecamy ostrożność podczas zakupów w sklepie: Electro-all.pl
O sklepie dowiedzieliśmy się od naszego czytelnika.
Jednym z podstawowych środków dowodowych przeprowadzanych w postępowaniu karnym jest dowód z zeznań świadka. Wezwany przez sąd świadek ma obowiązek stawiennictwa, ale czy zawsze musi złożyć zeznania i odpowiedzieć na wszystkie zadawane mu pytania?
Już wkrótce bilety na najpopularniejsze imprezy rozrywkowe w Polsce, w tym koncerty i festiwale muzyczne, będą dostępne na Allegro. Serwis aukcyjny zawarł umowę inwestycyjną z liderem rynku sprzedaży online biletów w Polsce – eBilet.pl
Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie przestrzega przed próbami wyłudzeń pieniędzy przez przestępców tzw. metodą na „wirtualne pensjonaty”. Oszuści kuszą turystów super okazjami miejsc noclegowych na święta oraz Sylwestra.
Rosnące obawy związane z ochroną danych w mediach społecznościowych przyczyniły się do zmian w polityce Facebooka i podniesienia wysokości nagrody za odkryte błędy w zabezpieczeniach. Za znalezienie luki umożliwiającej przejęcie czyjegoś konta społecznościowy gigant płaci nawet 40 tys. USD.

Aktualności, Marketing • 06.12.2018

InPost naliczał zawyżone ceny za gabaryty paczek
Zawiódł system informatyczny InPostu odpowiedzialny za naliczanie opłat za przesyłki paczkomatowe. Firma zapewnia, że awaria została już usunięta.
Serwis społecznościowy Facebook w bezprawny sposób posługiwał się poufnymi informacjami na temat zarejestrowanych użytkowników oraz ich znajomych. Informację taką podał brytyjski parlament.
3 grudnia br. weszło w życie rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Europejskiej w sprawie nieuzasadnionego blokowania geograficznego oraz innych form dyskryminacji klientów ze względu na przynależność państwową, miejsce zamieszkania lub miejsce prowadzenia działalności na rynku wewnętrznym. Tym samym obowiązuje już zakaz geoblokowania dla klientów z Unii Europejskiej.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno