Bezpieczeństwo, Aktualności • 05.08.2015

Stał za mną w kolejce do kasy. Wyślę mu zapro!
Masz 300 znajomych na Fejsie! Gratulacje! Teraz odpowiedz sobie na pytanie, ile z tych 300 osób naprawdę znasz i utrzymujesz z nimi kontakt? Z badań socjologicznych wynika, że człowiek jest w stanie jednocześnie utrzymać około 150 kontaktów międzyludzkich. Tak więc, czy liczba znajomych powyżej 150 oznacza wyłącznie kolejne cyfry obok zdjęcia profilowego czy faktyczną popularność naszej osoby. Dwójka studentów postanowiła to sprawdzić, a przy okazji wypić dużo kawy!

Bezpieczeństwo, Aktualności • 28.07.2015

Cyberprzemoc
Czym jest zjawisko cyberprzemocy? Kim są agresorzy, a kim ofiary? Jak się przed nim chronić?

Aktualności, Marketing • 15.07.2015

Dominacja e-sklepów!
Sklepy internetowe zaczynają powoli dominować w handlu nad sklepami stacjonarnymi. Klienci e-sklepów przeznaczają na każde zakupy kwotę czterokrotnie wyższą niż w tradycyjnym sklepie. Zamawiane są już nie tylko produkty przemysłowe, które nie ulegają szybkiemu zepsuciu, ale również coraz częściej produkty spożywcze, świeże. Ponadto szacuje się, że prawie co dziesiąte zamówienie jest składane za pośrednictwem urządzeń mobilnych typu smartfon czy tablet

Bezpieczeństwo, Aktualności • 07.07.2015

Uwaga na Kartę Ochrony Praw Konsumenta!
UOKiK wydał ostrzeżenie przez firmami, które oferują tzw. Karty Ochrony Praw Konsumenta. Rzekomy obowiązek posiadania karty ma wynikać z ustawy o prawa konsumenta. Firmy oferuję jej wystawienie w promocyjnej cenie 1500 zł jednocześnie informując, że cena wystawienia karty przez UOKiK jest znacznie większa. Oczywiście firmy podają informacje, że brak karty może spowodować nałożenie kary przez UOKiK.

Bezpieczeństwo, Aktualności • 06.07.2015

Kradzież Tożsamości
Miesiąc temu haker o "ostrym" nicku Polsilver wykradł dane osobowe klientów PLUS Banku i przedstawił ultimatum, albo otrzyma 200 tysięcy złotych, albo opublikuje dane klientów banku. Ostatecznie, wykradzione dane klientów zostały udostępnione w internecie. Opublikowano dane osobowe (imię, nazwisko, adres zamieszkania i adres e-mail, numer dowodu, PESEL) oraz wartości sald łącznie z historią transakcji. Na czym polega kradzież tożsamości i jak się przed nią chronić?

Aktualności, Bezpieczeństwo • 03.07.2015

Czytelnicy PC Format wprowadzeni w błąd?!
Zdaniem UOKiK czytelnicy PC Format mogli zostać wprowadzeni w błąd co do zasad korzystania z bezpłatnego oprogramowania antywirusowego, oferowanego razem z czasopismem.
We wtorek (23.06) Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew cywilny przeciw Google w procesie o "prawo do zapomnienia" w internecie. Wyrok jest nieprawomocny.

Prawo, Aktualności • 11.06.2015

Notice and Takedown
Co kryje się za tym anglojęzycznym określeniem i co ono oznacza dosłownie? Rozwiązanie określane mianem procedury notice and takedown narodziło się na gruncie amerykańskiego prawa, a w wolnym tłumaczeniu oznacza „zauważ i usuń”.

Marketing, Aktualności • 10.06.2015

Świadomi Konsumenci
Ponad połowa (55,3%), z blisko 1200 przebadanych konsumentów, słyszała o zmianach z 25 grudnia 2014 r. – tak wynika z badania przeprowadzonego przez Homo Homini dla Polskiego Stowarzyszenia Sprzedaży Bezpośredniej. Konsumenci mają większą świadomość przysługujących im praw do odstąpienia od umowy oraz reklamacji zakupionego produktu.

Prawo, Aktualności • 02.06.2015

Na fakturę czy z paragonem?
Osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą zdarza się czasem stawać przed wyborem, czy kupić daną rzecz, przedmiot w sklepie internetowym na fakturę jako przedsiębiorca, czy też z paragonem (ew. fakturą na żądanie) jako konsument. Mówimy oczywiście o zakupie, który może mieć związek z prowadzoną przez tę osobę działalnością gospodarczą i może być rozliczony w kosztach tej działalności. Opłacalność wyboru "na fakturę" jest wówczas oczywista i wiąże się co do zasady z odliczeniami podatkowymi – jednak nie o tym jest ten artykuł. Istotne jest bowiem dla nas to, jakie są różnice w pozycji, w prawach, jakimi w chwili zawierania umowy sprzedaży i po jej zawarciu dysponuje kupujący – konsument i kupujący – przedsiębiorca.

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno