Portal bezpiecznego e-biznesu

Oszuści znów podszywają się pod InPost

 Oszuści znów podszywają się pod InPost

Lexlab Bezpieczne regulaminy sklepów i serwisów internetowych Wycena usługi
Przestępcy wysyłają fałszywe SMSy z linkiem do złośliwej aplikacji udającej InPost Mobile, która może spowodować znaczne szkody.
Oszuści znów podszywają się pod InPost

Oszuści po raz kolejny podszywają się pod firmę kurierską InPost. Rozsyłają SMSy z linkiem prowadzącym do fałszywej strony inpost.tk. Po kliknięciu użytkownik zostaje przekierowany na stronę internetową, która podszywa się pod oficjalną domenę InPostu. W dalszym kroku ze strony następuje przekierowanie do pobrania aplikacji, która imituje prawdziwą aplikację InPost Mobile.

Zainstalowanie fałszywej aplikacji może się skończyć utratą środków finansowych. Celem oszustów jest zdobycie poufnych informacji o danej osobie, takich jak: numery kart płatniczych, hasła do bankowości internetowej oraz innych wrażliwych danych dotyczących operacji finansowych. Fałszywa aplikacja wymaga przy tym wyrażenia przez użytkownika dodatkowej zgody na instalowanie na urządzeniu programów pochodzących z niezaufanych źródeł.

InPost ostrzega na Twitterze:

Uczulamy na SMS-owe ataki cyberprzestępców. Dokładnie sprawdzaj wiadomości. InPost nie wysyła SMS-ów o dodatkowych kosztach i nie podaje linków zewnętrznych. Korzystaj z aplikacji InPost Mobile, najbezpieczniejszego sposobu na monitorowanie zamówień.

Komentarze

‹ Poprzedni artykułNetflix walczy z udostępnianiem kont Następny artykuł ›Ministerstwo Finansów ostrzega przed oszustami!

Newsletter

Bądź zawsze na bieżąco, czuj się bezpiecznie w sieci.
Wcale nie spam. Zapisz się do Newslettera.

Legalniewsieci.pl © 2020. Realizacja: Bling SH. Kodowanie: weboski.

Legalman

Logowanie


Nie masz jeszcze konta?

Zachęcamy do założenia konta.
Rejestracja zajmie Ci tylko chwilę.
Zarejestruj się