Oszuści podszywają się pod Netflix

09 stycznia 2019, 17:20 , autor: Mirosław Dyka - legalniewsieci.pl

Tym razem na celowniku cyberoszustów znaleźli się użytkownicy Netfliksa. Atak miał miejsce w Stanach Zjednoczonych, co jednak nie oznacza, że europejscy abonenci platformy mogą czuć się bezpiecznie. W Polsce abonament Netflix płaci według jednego z szacunków ok. 760 tys. osób – one też mogą być odbiorcami fałszywych wiadomości.
Oszuści podszywają się pod Netflix

Oszuści rozsyłają fałszywe wiadomości informując użytkowników, że rzekomo pojawiły się problemy z płatnościami w serwisie. Żeby konto działało poprawnie, przestępcy sugerują zaktualizowanie danych związanych z kartą płatniczą. Użytkownik jest następnie przekierowany do fałszywej strony logowania, która wyłudza dane logowania.

W maju 2017 roku opisywaliśmy atak na użytkowników tej platformy, realizowany za pośrednictwem komunikatora WhatsApp. W wiadomości przesyłanej za pośrednictwem tej aplikacji oszuści zachęcali do darmowej, rocznej subskrypcji w serwisie w zamian za udostępnienie zainfekowanego linku swoim znajomym. Z kolei w marcu zeszłego roku miał miejsce atak phishingowy, którego celem była kradzież danych kart płatniczych użytkowników Netfliksa

– zwraca uwagę Kamil Sadkowski, analityk zagrożeń w firmie ESET.


Czytaj również

Komentarze

Legalniewsieci.pl © 2019

Realizacja strony weboski

e-Gazela Biznesu

Trwa generowanie dokumentu...

REKLAMA

zamknij okno